Zaczarowana klasyka Księga dżungli

Zaczarowana klasyka Księga dżungli - Rudyard Kipling | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Rudyard Kipling
WYMIAR
8,46 MB
NAZWA PLIKU
Zaczarowana klasyka Księga dżungli.pdf
ISBN
2715610799208

OPIS

Księga dżungli to zbiór indyjskich opowiadań, dotyczących Indii i ich folkloru. W jej skład wchodzi siedem opowiadań. Trzy pierwsze – Bracia Mowgliego, Łowy węża Kaa i Tygrys, tygrys! – to historie chłopca o imieniu Mowglie, wychowanego przez wilki. W dżungli chłopcu towarzyszą także pantera Bagheera i niedźwiedź Baloo i to oni wraz z wilkami są odpowiedzialni za jego wychowanie. Pozostałe opowiadania to m.in. historia foki, która poszukiwała wyspy, na której nie będzie zagrażających fokom ludzi, a także mangusty Rikki-Tikki-Tavi, która w obronie swojej ludzkiej rodziny stoczyła bohaterską walkę z kobrami. W utworze prawa dżungli odgrywają nadrzędną rolę, są surowe, rygorystyczne, ale również sprawiedliwe. Kipling ukazał społeczeństwo zwierząt niemal jako utopię w opozycji do społeczeństwa ludzi, zarazem nie idealizując mieszkańców dżungli.

Stan: nowy. Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Księga dżungli, Zaczarowana klasyka - opis produktu: Księga dżungli to zbiór indyjskich opowiadań, dotyczących Indii i ich folkloru.

KSIĘGA DŻUNGLI - Największy sklep z modelami samochodów i motocykli. W naszej ofercie modele Bburago, Maisto, Norev, Lucky Diecast, Motor Max.

POWIĄZANE KSIĄŻKI