Borelioza

Borelioza - Małgorzata Radomska | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Małgorzata Radomska
WYMIAR
6,68 MB
NAZWA PLIKU
Borelioza.pdf
ISBN
2844794952849

OPIS

Co na pewno wiadomo o boreliozie? To, że przenoszą ją kleszcze. Te pajęczaki z podgromady roztoczy są nosicielami wielu poważnych chorób: bakteryjnych, wirusowych i pasożytniczych. Choć borelioza nie jest najgroźniejszą z nich, występuje najczęściej, a jej leczenie okazuje się niezwykle trudne. Nie zawsze bowiem wiadomo, że doszło do ukąszenia przez kleszcza. A jeśli tak – czy organizm sam poradzi sobie z ewentualnym zakażeniem chorobotwórczymi bakteriami, czy jednak konieczna będzie kuracja antybiotykowa. W dodatku borelioza może się przejawiać na tak różne sposoby, że łatwo pomylić ją z innymi chorobami. A nieleczona – tkwi w organizmie, pomału go wyniszczając.

Borelioza (choroba z Lyme) jest wieloukładową chorobą spowodowaną zakażeniem krętkiem Borrelia burgdorferi przenoszonym przez kleszcze i larwy kleszczy.Początek występowania w Polsce szacuje się na wczesne lata osiemdziesiąte, chociaż na świecie już wcześniej opisywano przypadki tej choroby. Borelioza - informacje, specjaliści, pytania i odpowiedzi Informacje Pytania i odpowiedzi Nie rezygnuj ze zdrowia Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Wszystkie są bardzo groźne dla ludzkiego zdrowia i życia, dlatego nigdy nie wolno ignorować ugryzienia przez kleszcza. Borelioza Neurologiczne aspekty boreliozy, objawy i leczenie. Borelioza (choroba z Lyme) jest wieloukładową chorobą spowodowaną zakażeniem krętkiem Borrelia burgdorferi przenoszonym przez kleszcze i larwy kleszczy.Początek występowania w Polsce szacuje się na wczesne lata osiemdziesiąte, chociaż na świecie już wcześniej opisywano przypadki tej choroby. Borelioza - informacje, specjaliści, pytania i odpowiedzi Informacje Pytania i odpowiedzi Nie rezygnuj ze zdrowia Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI