Oblężenie

Oblężenie - Geraint Jones | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Geraint Jones
WYMIAR
8,76 MB
NAZWA PLIKU
Oblężenie.pdf
ISBN
5970473853919

OPIS

Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a.Za Rzym, za towarzyszy broni!Drugi – po Krwawym lesie – tom przygód legionisty Feliksa-CorvusaWojenny weteran prezentuje kolejną doskonałą powieść idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a i Conna Igguldena, realistyczną historię o filmowym tempie akcji.Po katastrofalnej klęsce Warusa w Lesie Teutoburskim niedobitki legionistów trafiają do niewoli, a Arminiusz w triumfalnym pochodzie zajmuje kolejne rzymskie forty niemal bez walki. Z wyjątkiem jednego. Fortu Aliso broni garstka gotowych na wszystko żołnierzy. Feliksowi i kilku jego towarzyszom udaje się wyrwać z niewoli i dołączyć do zdeterminowanych obrońców. Rozpoczyna się oblężenie. Realistyczne opisy brutalnych walk, rozpacz i determinacja, krew i pot, wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni – ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza – bez względu na epokę – są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.Brutalna, zuchwała opowieść, której akcja toczy się w zawrotnym tempie. - Anthony Riches, autor cyklu „Cesarstwo"Geraint Jones nie bierze jeńców w tej sugestywnej opowieści o rzymskich legionistach, którzy w kleszczach wrogów dochodzą do kresu swych fizycznych i psychicznych możliwości. To historia o braterstwie, poświęceniu i upartym trwaniu mimo braku nadziei. - Douglas Jackson, autor m.in. cyklu o Waleriuszu.Powieść napisana przez prawdziwego weterana wojennego, który poznał smak krwi w bitwie i wartość żołnierskich więzi. Soczysta i mocna. - „Sport”Każda strona jest przesycona żołnierskim doświadczeniem: są tu lojalność wobec kraju i przyjaciół, niewypowiedziany koszmar wojny, instynkt przetrwania i splątane więzi między towarzyszami broni. - Giles Kristian, autor cyklu „Raven

Oceny, recenzje, obsada, dyskusje wiadomości, zwiastuny, ciekawostki oraz ... Oblężenie Pskowa, bitwa pod Pskowem (28 sierpnia 1581 - 15 stycznia 1582) - Zadaniem trzeciej kampanii inflanckiej króla Stefana Batorego było zdobycie Pskowa i tym samym odcięcie załóg rosyjskich w Inflantach od Rosji oraz całkowite opanowanie tej prowincji. Wojska Batorego wyruszyły na Psków, najpotężniejszą twierdzę państwa moskiewskiego. "Oblężenie" to jedna z tych książek, które na liście do przeczytania mam od momentu ich wydania.

Setki, a potem tysiące ludzi codziennie umierało z głodu. Szerzył się kanibalizm.

POWIĄZANE KSIĄŻKI