Mały lord

Mały lord - Frances Hodgson Burnett | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Frances Hodgson Burnett
WYMIAR
12,44 MB
NAZWA PLIKU
Mały lord.pdf
ISBN
7183046537251

OPIS

Mały lord to piękna, wzruszająca opowieść o losach małego amerykańskiego chłopca o imieniu Cedryk. Gdy Cedryk miał 7 lat dowiedział się, że musi opuścić Amerykę i przeprowadzić się do swojego dziadka, mieszkającego w Anglii. Dziadek chłopca jest bogatym arystokratą i zażądał, aby odtąd wnuk zamieszkał razem z nim. Jaki los czeka małego Cedryka w Anglii? Jak będzie traktował go wymagający i surowy dziadek? Czy Cedryk zmieni życie mieszkańców hrabstwa Dorincourt? A wreszcie, czy chłopiec zostanie „małym lordem”?

Tytuł oryginału: ... Mały lord Fauntleroy (1980) Little Lord Fauntleroy - Ceddie, jedyny wnuk Earla z Dorincourt mieszka z matką w Ameryce. Zostaje poproszony przez starzejącego się dziadka o przybycie do Angli.

Siedmioletni Cedric, mieszkający z owdowiałą matką w Ameryce, niespodziewanie staje się spadkobiercą ogromnego majątku i tytułu szlacheckiego. Dziadek chłopca, hrabia Dorincourt, zgorzkniały i samolubny starzec, sprowadza wnuka do swego zamku w Anglii. Mały lord to piękna, wzruszająca opowieść o losach małego amerykańskiego chłopca o imieniu Cedryk.

POWIĄZANE KSIĄŻKI