Lassie, wróć!

Lassie, wróć! - Eric Knight | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Eric Knight
WYMIAR
9,1 MB
NAZWA PLIKU
Lassie, wróć!.pdf
ISBN
4143410133448

OPIS

Lassie to piękny owczarek szkocki. Najbardziej kocha Joego, dwunastoletniego chłopca. Pewnego dnia Joe dowiaduje się, że jego ojciec stracił pracę i rodzina musi sprzedać ukochanego owczarka. Trudne realia ogarniętego kryzysem miasteczka zmusiły wielu ludzi do dramatycznych decyzji. Psu jednak trudno zrozumieć, czemu musi opuścić ukochany dom, dlatego postanawia wrócić do swojego przyjaciela, Joego. Długa i wyczerpująca wędrówka Lassie jest dowodem na to, że dla ukochanej osoby można zdobyć się na najwyższe poświęcenie.Lassie, wróć! to nie tylko opowieść o wiernej miłości psa do człowieka.. To też opowieść o przywiązaniu człowieka do zwierzęcia, o uczuciu, które nie przemija.

Kocha swojego małego pana, Joego, i ryzykuje życiem, by do niego wrócić.Swoją wiernością i odwagą spowodowała, że książę oddał ją chłopcu. Jest odważna, potrafi rzucić się na bandytów, którzy atakują Rowliego Palmera, i dzielnie walczy z ... Lassie wróć na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

Utwór początkowo opublikowany został w 1938 roku na łamach Saturday Evening Post jako nowela. W 1940 roku autor zdecydował się wydać napisaną na podstawie tej noweli powieść.

POWIĄZANE KSIĄŻKI