Encyklopedia sztuki. Leonardo da Vinci

Encyklopedia sztuki. Leonardo da Vinci - Laura Gracia Sánchez | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Laura Gracia Sánchez
WYMIAR
11,95 MB
NAZWA PLIKU
Encyklopedia sztuki. Leonardo da Vinci.pdf
ISBN
7491325469859

OPIS

Uważa się go za jednego z największych malarzy wszech czasów i najbardziej wszechstronnie utalentowaną osobę w historii. Był architektem, filozofem, muzykiem, pisarzem, odkrywcą, matematykiem, mechanikiem, anatomem, wynalazcą, geologiem, rzeźbiarzem i malarzem. Mona Lisa, Ostatnia wieczerza i Człowiek witruwiański to najbardziej znane dzieła na świecie. Jego Dama z gronostajem jest jedyną pracą artysty, jaka znajduje się w polskich zbiorach.

Katalog tematyczny -> Albumy-> Sztuka. Kliknij aby powiększyć...

Był architektem, filozofem, muzykiem, pisarzem, odkrywcą ... Najważniejszym przedsięwzięciem Leonarda da Vinci w tym okresie było zaczęte ok. 1495 malowidło ścienne Ostatnia Wieczerza w refektarzu przy kościele Santa Maria delle Grazie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI