Łuny nad jeziorami. Agonia Prus Wschodnich

Łuny nad jeziorami. Agonia Prus Wschodnich - Leszek Adamczewski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Leszek Adamczewski
WYMIAR
8,36 MB
NAZWA PLIKU
Łuny nad jeziorami. Agonia Prus Wschodnich.pdf
ISBN
8362354112431

OPIS

Dramatyczne, sensacyjne i tajemnicze wydarzenia z dziejów Prus Wschodnich w ostatnich miesiącach drugiej wojny światowejWiosną 1945 roku przez ziemie Prus Wschodnich przetoczył się walec dyszącej żądzą zemsty Armii Czerwonej. Po jej przemarszu pozostały stosy trupów, tysiące zgwałconych kobiet i setki spalonych miejscowości.W dwudziestu rozdziałach tematycznych Leszek Adamczewski pisze o tych, jak i o innych zdarzeniach tamtego okresu. Porusza temat zamachu na życie Adolfa Hitlera w mazurskiej Kwaterze Głównej Führera, przedstawia przebieg późniejszej, panicznej ucieczki Niemców podczas srogiej zimy przełomu lat 1944–45. Wspomina także o losach legendarnej Bursztynowej Komnaty…Książka Łuny nad jeziorami była nominowana do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur WAWRZYN 2011.

1 star 2 stars 3 ... W Łunach nad jeziorami Leszek Adamczewski przedstawia dramatyczne, sensacyjne i tajemnicze wydarzenia z dziejów Prus Wschodnich w ostatnich miesiącach drugiej wojny światowej, gdy w mazurskiej Kwaterze Głównej Führera doszło do zamachu na życie Adolfa Hitlera, a nieco później do panicznej ucieczki Niemców podczas srogiej zimy. W 1945 roku przez te ziemie przetoczył się walec ... Leszek Adamczewski - „Łuny nad jeziorami.

Agonia Prus Wschodnich autorstwa Adamczewski Leszek , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie . Przeczytaj recenzję Łuny nad jeziorami.

POWIĄZANE KSIĄŻKI