Sztuka zarządzania oświatą. Przywództwo i zarządzanie. Teoria i praktyka

Sztuka zarządzania oświatą. Przywództwo i zarządzanie. Teoria i praktyka - Bożena Kubiczek | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bożena Kubiczek
WYMIAR
12,19 MB
NAZWA PLIKU
Sztuka zarządzania oświatą. Przywództwo i zarządzanie. Teoria i praktyka.pdf
ISBN
3556916216269

OPIS

Zarządzanie placówką oświatową z uwzględnieniem ustawicznie zachodzących zmian społecznych i legislacyjnych to dla jej dyrektora nie lada wyzwanie. Wymaga umiejętności:planowania strategicznego,umiejętności budowania zespołu i kierowania nim,budowania kultury organizacyjnej opartej na współpracy,zarządzania zmianami,twórczego rozwiązywania konfliktów,kształtowanie wizerunku placówki w środowisku,budowania partnerstwa z rodzicami i uczniami,czyli profesjonalnego przywództwa opartego na rzetelnej wiedzy o zarządzaniu.Zawarte w książce zagadnienia teoretyczne wzbogacone licznymi propozycjami ich zastosowania w praktyce oświatowej umożliwiają rozwój kompetencji kierowniczych oraz stanowią inspirację do twórczego działania zarówno dla praktykujących dyrektorów, jak i tych, którzy dopiero aspirują do funkcji dyrektora i są na etapie formułowania wizji siebie w roli szefa.

PARADYGMAT „DOBREJ" SZKOŁY „Dobra" szkoła, czyli jaka? Zakres autonomii szkoły Role i funkcje dyrektora w autonomicznej szkole Przywództwo edukacyjne Sztuka zarządzania oświatą. Przywództwo i zarządzanie.

Teoria i praktyka Andrzej Koźmiński. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 7,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Tanie książki - Twoja księgarnia internetowa.

POWIĄZANE KSIĄŻKI