Gitara i inne demony młodości

Gitara i inne demony młodości - Bogusław Chrabota | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bogusław Chrabota
WYMIAR
12,55 MB
NAZWA PLIKU
Gitara i inne demony młodości.pdf
ISBN
3509949596345

OPIS

Historia o młodości i przyjaźni zrodzonej w industrialnych krajobrazach Nowej Huty i mieszczańskim Krakowie.Ta książka to wbrew pozorom pełnokrwista powieść, choć nie ucieka od wszechobecnych na jej stronach wątków biograficznych. Autor wychowywał się na pograniczu dwóch kompletnie różnych wszechświatów – Nowej Huty i Krakowa. A jednak w tej książce splatają się w jedną całość. Arka Pana jest przedmurzem Piwnicy pod Baranami i Collegium Novum. Środowisko „Tygodnika Powszechnego” nie koliduje z obrazami nowohuckiego socrealizmu. Na kartach książki pojawiają się cienie Wisławy Szymborskiej, Kornela Filipowicza, Marka Grechuty, Kory i Manaamu. A wszystko spaja serdeczna przyjaźń kilku nastolatków, ich marzenie o karierze muzycznej i legendarna gitara Defil Carioca. Symbol, marzenia i pamiątka.

Pseudonim. Tytuł ... Kup teraz na Allegro.pl za 22,13 zł - Gitara i inne demony młodości z miasta Poznań.

ISBN 978-83-8116-659-1 (oprawa miękka) : Miejsce wydania Poznań : Wydawnictwo Zysk i S-ka Wydawnictwo, Rok wydania 2019. Numer wydania Wydanie I.

POWIĄZANE KSIĄŻKI