Łamacze kodów. Historia kryptologii

Łamacze kodów. Historia kryptologii - David Kahn | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
David Kahn
WYMIAR
11,84 MB
NAZWA PLIKU
Łamacze kodów. Historia kryptologii.pdf
ISBN
2501985691164

OPIS

Fascynująca historia kryptologii od starożytności, przez narodziny nowoczesnych szyfrów w postaci niemieckiej Enigmy i jej złamania przez Alana Turinga i trzech polskich kryptologów, aż do współczesnościKsiążka Łamacze kodów, którą czyta się jak sensacyjną powieść, dotyczy fundamentalnych kwestii związanych z organizacją i działalnością rozmaitych struktur społecznych, których domeną jest tajność. Podobnie jak anatomia bazuje na szkielecie człowieka, tak Łamacze sięgają w głąb – do szkieletu społeczeństw i globalnie, do całego współczesnego świata.Amerykański dziennikarz, historyk i pisarz David Kahn zaczyna swoją opowieść od „Historii jednego dnia operacji MAGIC” – rozdziału opowiadającego o wywiadowczych kulisach ataku Japończyków na Pearl Harbor, bo tamto wydarzenie właśnie było preludium do tego, co działo się z szyframi (kryptografią i kryptologią) oraz ludźmi z tą dziedziną związanymi w ciągu całej lepiej i gorzej udokumentowanej historii XX wieku. Szczególnie dokładnie autor opisuje wpływ tajnych szyfrów w okresie zimnej wojny, co miało kluczowe znaczenie dla losów świata.

Historia kryptologii autorstwa Kahn David , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 111,74 zł . Przeczytaj recenzję Łamacze kodów.

Stan: nowy. Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Łamacze kodów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI