Siłą naszego ducha jesteśmy. Eseje o Niepodległej

Siłą naszego ducha jesteśmy. Eseje o Niepodległej - praca zbiorowa | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
9,76 MB
NAZWA PLIKU
Siłą naszego ducha jesteśmy. Eseje o Niepodległej.pdf
ISBN
1487460197114

OPIS

Powrót do historii jest wezwaniem ku niepodległości. Słaby jest lud, jeśli godzi się ze swoją klęską, gdy zapomina, że został posłany, by czuwać, aż przyjdzie jego godzina. Nie brakowało tego psalmowego zastanowienia z poematu Karola Wojtyły w polskiej drodze do niepodległości. Zapomnienie i czuwanie. Historia jest dziedziną czuwania ludzi wolnych. Niepodległość jest ich zadaniem. Tak się dzieje historia Polski.Publikacja jubileuszowa pod red. Rafała Wiśniewskiego jest rozmaitością świadectw i doświadczenia polskiego czuwania nad niepodległością, czuwania ludzi kultury, polityki, nauki, ekonomii. Ludzi zmagania wojennego, także ofiar i klęski, przede wszystkim odwagi, poświęcenia, wzniosłości, honoru, pracy i tryumfu myśli i czynu wolnego.Prof. dr hab. Andrzej Wójtowicz

Zapomnienie i czuwanie. Historia jest dziedziną czuwania ludzi wolnych.

Eseje o Niepodległej e-book w kategorii E-booki Informacje o Siłą naszego ducha jesteśmy Eseje o Niepodległej - 8656945023 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2019-11-13 - cena 47,69 zł Giełda reklamy i poligrafii - Zamówienia publiczne: Ogłoszenie nr 644867-N-2018 z dnia 2018-11-06 r.

POWIĄZANE KSIĄŻKI