Siłą naszego ducha jesteśmy. Eseje o Niepodległej

Siłą naszego ducha jesteśmy. Eseje o Niepodległej - praca zbiorowa | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
9,1 MB
NAZWA PLIKU
Siłą naszego ducha jesteśmy. Eseje o Niepodległej.pdf
ISBN
1331309736623

OPIS

Powrót do historii jest wezwaniem ku niepodległości. Słaby jest lud, jeśli godzi się ze swoją klęską, gdy zapomina, że został posłany, by czuwać, aż przyjdzie jego godzina. Nie brakowało tego psalmowego zastanowienia z poematu Karola Wojtyły w polskiej drodze do niepodległości. Zapomnienie i czuwanie. Historia jest dziedziną czuwania ludzi wolnych. Niepodległość jest ich zadaniem. Tak się dzieje historia Polski.Publikacja jubileuszowa pod red. Rafała Wiśniewskiego jest rozmaitością świadectw i doświadczenia polskiego czuwania nad niepodległością, czuwania ludzi kultury, polityki, nauki, ekonomii. Ludzi zmagania wojennego, także ofiar i klęski, przede wszystkim odwagi, poświęcenia, wzniosłości, honoru, pracy i tryumfu myśli i czynu wolnego.Prof. dr hab. Andrzej Wójtowicz

Nie brakowało tego psalmowego zastanowienia z poematu Karola Wojtyły w polskiej drodze do niepodległości. Zapomnienie i czuwanie.

Słaby jest lud, jeśli godzi się ze swoją klęską, gdy zapomina, że został posłany, by czuwać, aż przyjdzie jego godzina. Nie brakowało tego psalmowego zastanowienia z ... Siłą naszego ducha jesteśmy Eseje o Niepodległej | Narodowe Centrum Kultury.

POWIĄZANE KSIĄŻKI