Jak odkrywałem Michała Boyma – polskiego Marco Polo

Jak odkrywałem Michała Boyma – polskiego Marco Polo - Edward Kajdański | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Edward Kajdański
WYMIAR
4,37 MB
NAZWA PLIKU
Jak odkrywałem Michała Boyma – polskiego Marco Polo.pdf
ISBN
4195542698432

OPIS

Autor jest dziś chyba najbardziej zasłużonym polskim badaczem Chin. Jego przeogromny dorobek badawczy i publikacyjny, zarówno naukowy, jak i popularnonaukowy od lat przybliża polskim czytelnikom Państwo Środka. Co więcej, Edward Kajdański jest autorem znanym i publikowanym także w Chinach. […] Książka dotyczy historii badań, które Edward Kajdański poświęcił losom i dorobkowi jezuity Michała Boyma, nazywanego też pierwszym europejskim sinologiem, a w Państwie Środka polskim Marco Polo. […] Publikacja pokazuje, jak los połączył Edwarda Kajdańskiego z Michałem Boymem i jak przez dziesięciolecia toczyła się i kształtowała ich „przyjaźń” oraz fascynacja Autora, która doprowadziła do wszystkich tych ważnych ustaleń badawczych oraz do przywrócenia pamięci o symbolicznej wręcz postaci europejskiego sinologa, jakim był Boym. […] książka jest napisana atrakcyjnym i przystępnym językiem, co pozwoli na jej szeroki odbiór, nie zawężony tylko do grona badaczy operujących rozwiniętym warsztatem naukowym; jest to jej wielka zaleta.dr hab. Kamil Zeidler, prof. Uniwersytetu Gdańskiego

Jak odkrywałem Michała Boyma polskiego Marco Polo, wydanej przez Narodowe Centrum Kultury. Jak odkrywałem Michała Boyma - polskiego Marco Polo | Kajdański Edward | Narodowe Centrum Kultury. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Pozostaje tylko nadzieja, że książce „Jak odkrywałem Michała Boyma - polskiego Marco Polo" uda się to w lepszym stopniu.

Darmowy transport od 159 zł. 22 lutego br. w Bibliotece Głwnej Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się promocja publikacji Edwarda Kajdańskiego pt.

POWIĄZANE KSIĄŻKI