Smutek mamuta

Smutek mamuta - Ewa Jałochowska | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ewa Jałochowska
WYMIAR
5,61 MB
NAZWA PLIKU
Smutek mamuta.pdf
ISBN
8888557896160

OPIS

Przekonanie, że tylko starożytni Grecy stworzyli mity jest mitem - oczywiście w potocznym tego słowa rozumieniu. Wszędzie, gdzie rodzili się ludzie, mity także się rodziły, bo wszędzie ludzie próbowali zrozumieć i opisać świat. Zawsze pojawiał się jakiś Jędrek, który zadawał pytania o początek wszystkiego… A że nasza malutka planeta niestrudzenie kręci się wokół własnej osi, mity łączą i mieszają się ze sobą. Pewnie dlatego współczesna cywilizacja coraz bardziej przypomina danie jednogarnkowe. Ale lubimy takie, prawda? Wiele składników tworzących jeden niepowtarzalny smak!Grzegorz KasdepkeNie wątpię, iż sam napisałbym lepiej, lecz skoro podobno wymarłem, ktoś musiał to zrobić za mnie. Ewa Jałochowska mówi, że jest historyczką sztuki i dziennikarką, lecz do tej pory pisała tylko dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jakąś tam powieść Duchy Singapuru, Historię sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem i W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa słynnych Polaków. Dla mamutów nie napisała jeszcze nic. Cieszę się, iż właśnie naprawia ten błąd.Jędrzej Jałochowski jest autorem rysunków prezentujących mnie. Wiem, iż zilustrował jeszcze inne postaci, ale one przecież nie mają znaczenia. Zresztą i tak najlepiej udał się mamut, czyli ja. I stąd wiem, iż Jędrek kocha przyrodę i stara się ją zrozumieć. Dlatego niezwykle dużo czyta. Podobno nawet nie tylko o mamutach, lecz to chyba jakieś plotki.Smutny Mamut

Wszędzie, gdzie rodzili się ludzie, mity także się rodziły, bo wszędzie ludzie próbowali zrozumieć i opisać świat. Za każdym razem pojawiał ... Smutek mamuta nominowany! 10/10/2020 / ewajalochowska /.

Sprawdź też koniecznie recenzję "Smutek mamuta. Prawie wszystkie mity świata. "Smutek mamuta" jest książką marzeniem, bo powstała z tęsknoty za lepszym i mądrzejszym światem.

POWIĄZANE KSIĄŻKI