Święci i Biesy

Święci i Biesy - Paweł Zych | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Zych
WYMIAR
3,68 MB
NAZWA PLIKU
Święci i Biesy.pdf
ISBN
5194170171886

OPIS

Witold Vargas i Paweł Zych, uznany i ceniony duet autorski, tym razem zabierają nas w podróż po zaświatach i ziemskim padole śladami legend o polskich świętych i biesach. W oparciu o ludowe wierzenia, przekazy historyczne i literaturę hagiograficzną autorzy odtworzyli kilkaset historii o niebiańskich wysłannikach i ich diabelskich oponentach działających na naszych ziemiach. Książka napisana barwnym, gawędziarskim stylem, bogata w ciekawostki historyczne, literackie, krajoznawcze. Opowieść o niebiańskich i piekielnych bohaterach dopełniają znakomite ilustracje oparte na kulturowych wyobrażeniach i fantazji autorów.

świętych broniących ode złego m.in.: św. Agaty, co od ognia strzeże chaty, św. Wydawnictwo BOSZ to piękne fotografie, teksty znanych autorów i niebanalne projekty.

święty Święci i Biesy. Zych Paweł , Vargas Witold 24,94 zł 39,90 zł Witold Vargas i Paweł Zych, uznany i ceniony duet autorski, tym razem zabierają nas w podróż po zaświatach i ziemskim padole śladami legend o polskich świętych i biesach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI