Nie będzie żadnej rewolucji

Nie będzie żadnej rewolucji - Kazimierz Rajnerowicz | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kazimierz Rajnerowicz
WYMIAR
5,63 MB
NAZWA PLIKU
Nie będzie żadnej rewolucji.pdf
ISBN
8137133484501

OPIS

Bałuty, czołgi, punk rock, zbuntowana młodzież i wtedy oni wchodzą cali na czarno. W latach 90. XX wieku przez Łódź przeszła prawdziwa burza zmian.Zespół Cool Kids of Death, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi właśnie z Łodzi. Jego przekaz był jednak szerszy, wyrażający niepokoje tzw. Generacji NIC. Czy naprawdę dwie dekady po przełomie 1989 roku młodym ludziom pozostawała albo mrówcza praca w korpo, albo rzucanie butelkami z benzyną?To nie jest kolejna historia wzlotu i upadku rockowego zespołu. To podróż w czasie do epoki bazarowego kapitalizmu, kaset VHS, przegrywanych płyt CD i traconych złudzeń.

... Tytuł, "Nie będzie żadnej rewolucji", nie nawiązuje jedynie do utworu zespołu Cool Kids of Death, tego jak potoczyła się kariera zespołu, ale dotyczy także samej zawartości lektury - książka nie robi żadnej rewolucji, nie odmieni postrzegania zespołu przez fana, nie zachęca "potencjalnych słuchaczy" do zapoznania się z dyskografią bandu, sama narracja jest poprowadzona jak... Nie będzie w Polsce żadnej rewolucji. Nie dopuścimy do tego.

Jego przekaz był jednak szerszy, wyrażający niepokoje tzw. Rewolucji nie będzie. Dodano: 23 stycznia 2021, 20:20 106.

POWIĄZANE KSIĄŻKI