Gerard Wilk. Tancerz

Gerard Wilk. Tancerz - Zofia Rudnicka | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zofia Rudnicka
WYMIAR
8,98 MB
NAZWA PLIKU
Gerard Wilk. Tancerz.pdf
ISBN
5902719126400

OPIS

Był gwiazdą Teatru Wielkiego w Warszawie, ale tańczył też w rozrywkowych programach telewizyjnych. Pojawił się w filmach Andrzeja Wajdy i Stanisława Barei, bywał fotomodelem Barbary Hoff. Uwielbiany przez kobiety i mężczyzn. U szczytu kariery wyemigrował z Polski, by wejść na taneczny Olimp i znaleźć się w zespole Maurice'a Béjarta. Z „Baletem XX wieku” zwiedził cały świat.Gerard Wilk, jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy, miał wszystko: urodę, talent, uznanie i popularność.Przyjaciółka i partnerka sceniczna Wilka, Zofia Rudnicka, przypomina tancerza i otaczający go świat. Odwiedzamy modne miejsca Warszawy lat 60. XX wieku, poznajemy ważne osoby, a potem wyruszamy w podróż po Europie. Odwiedzamy gejowskie kluby w Brukseli i zwiedzamy Paryż. Autorka do wspomnień zaprasza rodzinę, znajomych, współpracowników. Rozmawia z kochankami Wilka, odwiedza jego ostatniego partnera, wyszukuje unikatowe zdjęcia.

724 likes · 70 talking about this. Strona poświęcona Gerardowi Wilkowi (1944-95), jednemu z najwybitniejszych polskich tancerzy XX wieku. Gerard Wilk.

W najbliższy poniedziałek, 23 września o 18, odbędzie się spotkanie z autorką biografii Gerarda Wilka - Zofią Rudnicką Gerard Wilk - tancerz, pedagog, solista Baletu XX wieku Maurice'a Béjarta. Urodził się 12 stycznia 1944 roku w niemieckich Gliwicach (Gleiwitz).

POWIĄZANE KSIĄŻKI