Gerard Wilk. Tancerz

Gerard Wilk. Tancerz - Zofia Rudnicka | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zofia Rudnicka
WYMIAR
10,19 MB
NAZWA PLIKU
Gerard Wilk. Tancerz.pdf
ISBN
8266942456329

OPIS

Był gwiazdą Teatru Wielkiego w Warszawie, ale tańczył też w rozrywkowych programach telewizyjnych. Pojawił się w filmach Andrzeja Wajdy i Stanisława Barei, bywał fotomodelem Barbary Hoff. Uwielbiany przez kobiety i mężczyzn. U szczytu kariery wyemigrował z Polski, by wejść na taneczny Olimp i znaleźć się w zespole Maurice'a Béjarta. Z „Baletem XX wieku” zwiedził cały świat.Gerard Wilk, jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy, miał wszystko: urodę, talent, uznanie i popularność.Przyjaciółka i partnerka sceniczna Wilka, Zofia Rudnicka, przypomina tancerza i otaczający go świat. Odwiedzamy modne miejsca Warszawy lat 60. XX wieku, poznajemy ważne osoby, a potem wyruszamy w podróż po Europie. Odwiedzamy gejowskie kluby w Brukseli i zwiedzamy Paryż. Autorka do wspomnień zaprasza rodzinę, znajomych, współpracowników. Rozmawia z kochankami Wilka, odwiedza jego ostatniego partnera, wyszukuje unikatowe zdjęcia.

XX wieku, poznajemy ważne osoby, a potem wyruszamy w podróż po Europie. Gerard Wilk, jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy, miał wszystko: urodę, talent, uznanie i popularność. Przyjaciółka i partnerka sceniczna Wilka, Zofia Rudnicka, przypomina tancerza i otaczający go świat.

Zobacz inne Biografie i dzienniki, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. W Polsce szybko zapomniano o Gerardzie Wilku, jego przedwczesna śmierć właściwie nie została odnotowana. - Krzysztof Tomasik - Homoseksualizm wśród tancerzy był zawsze bardziej tolerowany niż w przypadku mężczyzn wykonujących inne zawody.

POWIĄZANE KSIĄŻKI