Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA

Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA - Piotr Zychowicz | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Zychowicz
WYMIAR
11,5 MB
NAZWA PLIKU
Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA.pdf
ISBN
5452056311775

OPIS

Wołyń zdradzony to najbardziej wstrząsająca książka autora Obłędu ’44 i Paktu Ribbentrop–Beck.W latach 1943–1945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ukraińscy nacjonaliści wymordowali 100 tysięcy Polaków. Do zbrodni tej posłużyły im głównie prymitywne narzędzia rolnicze – siekiery, widły i cepy. Gdzie wtedy była Armia Krajowa? Gdzie było Polskie Państwo Podziemne? Dlaczego nic nie zrobiono, by ratować polską ludność cywilną? Dlaczego Wołyniacy konali w osamotnieniu?Piotr Zychowicz udziela na te pytania szokującej odpowiedzi. Armia Krajowa zlekceważyła banderowskie zagrożenie, zignorowała liczne ostrzeżenia o nadciągającym niebezpieczeństwie. Wszystkie wysiłki skupiła bowiem na szykowaniu przyszłego powstania – operacji „Burza”. Dowódcy AK nie chcieli walczyć z UPA, by nie „trwonić” sił potrzebnych im do walki z Niemcami. Do końca wierzyli, że z banderowcami uda się dogadać. Gdy Polskie Państwo Podziemie podjęło wreszcie interwencję, była ona tragicznie spóźniona i niewystarczająca. Niestety AK na Wołyniu całkowicie zawiodła.

Zobacz inne Historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze W latach 1943-1945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ukraińscy nacjonaliści wymordowali 100 tysięcy Polaków. Do zbrodni tej posłużyły im głównie prymitywne na Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA - Piotr Zychowicz - Książka w SwiatKsiazki.pl Niestety AK na Wołyniu całkowicie zawiodła.

456, oprawa miękka ze skrzydełkami. Wysyłka w przeciągu 1-5 dni roboczych Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA od Piotr Zychowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np.

POWIĄZANE KSIĄŻKI