Teheran o zmierzchu

Teheran o zmierzchu - Salar Abdoh | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Salar Abdoh
WYMIAR
4,40 MB
NAZWA PLIKU
Teheran o zmierzchu.pdf
ISBN
3419479654788

OPIS

„Abdoh maluje poruszający portret kraju pogrążonego w przemocy, przeżartego bezprawiem […]. Robi wrażenie”. Publishers WeeklyFrapująca moralizatorska przypowieść o poczuciu własnej tożsamości i wygnaniu, o więzach przyjaźni oraz granicach lojalności.Jest rok 2008. Reza Malek wiedzie skromne, ale całkiem znośne życie – mieszka w niewielkim lokum w Harlemie, na miejscowym uniwersytecie naucza kreatywnego reportażu, ma szczęście pozostawać daleko od krwawych konfliktów w Iraku i Afganistanie, gdzie występował jako reporter, tłumacz, a od czasu do czasu także kochanek dziennikarki celebrytki, już dawno zainteresowanej zresztą innymi mężczyznami.Po krótkiej, lapidarnej rozmowie telefonicznej z Siną Vafą, swoim najlepszym przyjacielem mieszkającym w Iranie, Reza z niechęcią powraca do Teheranu. Po przybyciu na miejsce odkrywa, że jest gorzej, niż się spodziewał: miasto znajduje się na skraju rewolucji, jego przyjaciel Sina ma związki z bojówkami szyickimi, a zaginiona matka Rezy, która podobno uciekła z kochankiem przed rewolucją, żyje i ma się dobrze. Co gorsza, ktoś nastaje również na życie Rezy…„Abdoh zgrabnie oddaje niespokojną atmosferę Teheranu roku 2008, kłębowiska zdrady i demoralizacji”. Library Journal

kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). Komentarze dotyczące oferty: Dodaj komentarz. „Abdoh maluje poruszający portret kraju pogrążonego w przemocy, przeżartego bezprawiem […].

Wzbogacony elementami powieści akademickiej, portretuje dramat kraju i społeczeństwa, w którym toczą się podskórne walki o wpływy. Teheran o zmierzchu (6070386) - Salar Abdoh - Książka, recenzja, streszczenie Teheran o zmierzchu Salar Abdoh. Wydawnictwo: Sonia Draga Data wydania: 2019-06-12 Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller ISBN: 9788381107013 Liczba stron: 252 Tytuł oryginału: Tehran at Twilight . Szczegóły: Teheran o zmierzchu - Abdoh Salar.

POWIĄZANE KSIĄŻKI