Szaflarska. Grać, aby żyć

Szaflarska. Grać, aby żyć - Katarzyna Kubisiowska | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katarzyna Kubisiowska
WYMIAR
11,56 MB
NAZWA PLIKU
Szaflarska. Grać, aby żyć.pdf
ISBN
3401839774552

OPIS

Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, ikona sceny i filmu, pozostająca w światłach sceny do ostatnich miesięcy swojego długiego, stuletniego życia, a zarazem kobieta tajemnicza, która zawsze niezwykle stanowczo strzegła swojej prywatności. Książka, która ukazuje się dwa lata po jej śmierci, przedstawia Szaflarską nieznaną, taką, jaką mogli znać tylko najbliżsi – córki, wnuki oraz niewielkie grono przyjaciół. Kobietę niezwykle silną, trudną, która przedłożyła aktorstwo ponad wszystko inne w życiu i która zapłaciła za to ogromną cenę. Musiała grać, aby żyć. Oto życie niezwykłe, dramatyczne, pełne pasji. Pozostawiamy czytelnikowi odpowiedź na pytanie, czy napędzała je miłość do sztuki czy lęk przed prozą życia.

Kobieta, której biografia to niezliczone wersy testu. Wymieniając same tytuły sztuk, w których grała można dostać zawrotu głowy.

Grać aby żyć" - ikona sceny, jakiej nie znaliśmy Data publikacji: 09.07.2019, 11:53 Po lekturze jej najnowszej biografii: „Szaflarska. Grać, aby żyć" nie można wyzbyć się jednak wrażenia, że tryb przypuszczający stosowała tu jedynie z przekory.

POWIĄZANE KSIĄŻKI