Dzień Szakala

Dzień Szakala - Frederick Forsyth | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Frederick Forsyth
WYMIAR
4,54 MB
NAZWA PLIKU
Dzień Szakala.pdf
ISBN
6309445118032

OPIS

Bezwzględny i nieprzeciętnie inteligentny zabójca kontra najlepszy francuski gliniarz, któremu biurokracja wiąże ręce.Wiosna 1963 roku. Po kolejnym nieudanym zamachu na prezydenta Francji Charles'a de Gaulle'a szef komórki operacyjnej organizacji terrorystycznej OAS, Marc Rodin, wynajmuje zawodowego zabójcę.Tajemniczy Anglik posługujący się pseudonimem Szakal układa misterny plan zamachu. O zamiarach OAS dowiadują się służby specjalne. Ale jak ścigać mordercę, skoro nikt nie wie, jak wygląda, jakim nazwiskiem się posługuje i gdzie przebywa? Do wytropienia Szakala zostaje wyznaczony komisarz Claude Lebel, najlepszy francuski gliniarz.Rozpoczyna się dramatyczny pojedynek pomiędzy bezwzględnym i nieprzeciętnie inteligentnym zabójcą a skrępowanym przez biurokrację policjantem. Szakal z łatwością wymyka się z kolejnych pułapek.Najsłynniejszy thriller XX wieku. Zainspirował twórców kina po obu stronach Atlantyku.W angielsko-francuskiej ekranizacji wystąpił Edward Fox i Michael Lonsdale.Amerykanie nakręcili remake z udziałem Bruce’a Willisa i Richarda Gere’a.

Ten tajemniczy, niepokojący, zimny zabójca emanuje charyzmą, jest nieprzewidywalny i zadziwia precyzją. Gdyby każdy tak profesjonalnie podchodził do swojej pracy, świat byłby idealny. Akcja filmu rozgrywa się we Francji, w latach 1963-64.

Film Dzień szakala to Thriller,Polityczny, który został wyreżyserowany przez Fred Zinnemann w 16 maja 1973 świat roku. Dzień Szakala najnowsze ogłoszenia na OLX.pl. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.

POWIĄZANE KSIĄŻKI