I miał pan wróbelka, który mówił. Podróże wolności

I miał pan wróbelka, który mówił. Podróże wolności Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
6,31 MB
NAZWA PLIKU
I miał pan wróbelka, który mówił. Podróże wolności.pdf
ISBN
8299256275684

OPIS

Książka jest zbiorem reportaży, które autor zapisywał na mikrofon dla Radio Svaboda, a następnie przeniósł na papier. Otrzymaliśmy obraz Białorusi w XX wieku, ale jakże inny od wszystkiego, co zna białoruska literatura – opisany słowami zwykłych ludzi, którzy – nierzadko dopiero u schyłku życia – odważyli się opowiedzieć o zdarzeniach, których byli świadkami. Przemierzając najdalsze zakątki Białorusi, słyszał Autor o partyzantach, których bano się czasem bardziej niż Niemców, o polskich „panach”, co to – wbrew propagandzie – miewali też ludzką twarz. Jest też w książce Bartosika Białoruś nam współczesna. Warto przejść bezdroża i zarośnięte ścieżki, by usłyszeć chociażby takie słowa: „Dziennikarz? I czego się tu szwendacie? My tu dziś mamy wybory Łukaszenki Republiki Białoruś”.Byłam zachwycona Pańskim reportażem o mojej Małej Ojczyźnie. Śmiałam się pełną piersią…Nie byłam tam tyle lat. I, oczywiście refleksja – jak niewiele zmienili się nasi białoruscy nauczyciele. Bardzo mi się podoba Pana ironiczne spojrzenie na naszą rzeczywistość.Śviatłana Aleksijevicz, pisarka

Kategorie: ... Napisz recenzję o produkcie: I miał pan wróbelka, który mówił.

44,90 zł ... I miał pan wróbelka, który mówił Podróże wolności | Bartosik Zmicier | Fundacja Sąsiedzi. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Informacje o I MIAŁ PAN WRÓBELKA KTÓRY MÓWIŁ PODRÓŻE WOLNOŚCI - 8089652586 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI