I miał pan wróbelka, który mówił. Podróże wolności

I miał pan wróbelka, który mówił. Podróże wolności PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
7,16 MB
NAZWA PLIKU
I miał pan wróbelka, który mówił. Podróże wolności.pdf
ISBN
8860932160498

OPIS

Książka jest zbiorem reportaży, które autor zapisywał na mikrofon dla Radio Svaboda, a następnie przeniósł na papier. Otrzymaliśmy obraz Białorusi w XX wieku, ale jakże inny od wszystkiego, co zna białoruska literatura – opisany słowami zwykłych ludzi, którzy – nierzadko dopiero u schyłku życia – odważyli się opowiedzieć o zdarzeniach, których byli świadkami. Przemierzając najdalsze zakątki Białorusi, słyszał Autor o partyzantach, których bano się czasem bardziej niż Niemców, o polskich „panach”, co to – wbrew propagandzie – miewali też ludzką twarz. Jest też w książce Bartosika Białoruś nam współczesna. Warto przejść bezdroża i zarośnięte ścieżki, by usłyszeć chociażby takie słowa: „Dziennikarz? I czego się tu szwendacie? My tu dziś mamy wybory Łukaszenki Republiki Białoruś”.Byłam zachwycona Pańskim reportażem o mojej Małej Ojczyźnie. Śmiałam się pełną piersią…Nie byłam tam tyle lat. I, oczywiście refleksja – jak niewiele zmienili się nasi białoruscy nauczyciele. Bardzo mi się podoba Pana ironiczne spojrzenie na naszą rzeczywistość.Śviatłana Aleksijevicz, pisarka

Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Informacje o I MIAŁ PAN WRÓBELKA KTÓRY MÓWIŁ PODRÓŻE WOLNOŚCI - 8089652586 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2019-06-13 - cena 23,97 zł I miał pan wróbelka, który mówił Podróże wolności - Zmicier Bartosik Dane uploadu: Rozmiar: 7 MB Format: pdf, epub Język: polski Hasło: brak Gatunek: literatura faktu Rok: 2019 Opis: Książka jest zbiorem reportaży, które autor zapisywał na mikrofon .. 6,99 zl Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdz >Data: 9 kwietnia 2019, 08:15 Zmicier Bartosik - I mial pan wrobelka, ktory mowil I mial pan wrobelka, ktory mowil" to zbior spisanych reportazy radiowych, jakie dla Radia ...I mial pan wrobelka. miał pan wróbelka który mówił Podróże wolności Zmicier Bartosik zip Files I miał pan wróbelka, który mówił Podróże wolności - Zmicier Bartosik.zip 6.60MB Strona główna / KSIĄŻKI W TWOJEJ KSIĘGARNI / Przeglądaj kategorie / Zmicier Bartosik, I miał pan wróbelka, który mówił.

Dynamika wolności mediów na świecie ... 37,80 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI