Biebrzański Park Narodowy Przewodnik

Biebrzański Park Narodowy Przewodnik - praca zbiorowa | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
7,2 MB
NAZWA PLIKU
Biebrzański Park Narodowy Przewodnik.pdf
ISBN
2780689714716

OPIS

Biebrzański Park Narodowy jest największym parkiem narodowym w Polsce. Powstał w 1993 roku, a znajduje się w województwie podlaskim (północno-wschodnia Polska).Jego walorem krajobrazowym jest szeroka dolina o charakterze naturalnym, z silnie meandrującą rzeką Biebrzą, z największym zespołem torfowisk w Polsce, zwanych Bagnami Biebrzańskimi. Zachowała się tutaj unikatowa mozaika i strefowość siedlisk mokradłowych, a dzięki ekstensywnemu rolnictwu przetrwały rzadkie, zagrożone i ginące w kraju oraz Europie gatunki roślin, ptaków i innych zwierząt. Pozyskanie siana i wypas bydła, prowadzony zgodnie z rytmem natury, sprawiły, że można między innymi oglądać tu orlika grubodziobego (100% populacji polskiej) i słuchać śpiewu wodniczki (20%populacji światowej). Bagna Biebrzańskie są uznawane za jedną z najważniejszych w kraju i Europie Środkowej ostoi ptaków wodno-błotnych. Ptasim symbolem Biebrzańskiego Parku Narodowego jest batalion, a królem mokradeł łoś.Bez względu na porę roku dolina Biebrzy ma do zaoferowania coś wyjątkowego. To niezwykła, pierwotna przyroda, ale też ekoturystyka i dobrze zachowana kultura lokalna: tradycje, język, architektura.

Nad rozlewiska przybywają wtedy dzikie gęsi, żurawie, bociany i wodniczka, ptak o bardzo charakterystycznym śpiewie ... Biebrzańskim Parku Narodowym Biebrzańska Wiedźma zaprasza Was nad Biebrzę! Jeśli chcesz zobaczyć stare chaty, przejść boso po rozlewiskach i porannej rosie, albo odwiedzić drugą stronę biebrzańskiego lustra to dobrze trafiłeś ... jeśli szukasz cudów przyrody i magii codziennego życia miejscowych to również strona dla Ciebie ... Biebrzański Park Narodowy to prawdziwy kolos względem reszty naszych Polskich parków narodowych.

Spośród tej grupy większość, bo około 180 gatunków, na stałe gniazduje nad Biebrzą. PRZEWODNIK po Biebrzańskim Parku Narodowym. Ilość stron: 198.

POWIĄZANE KSIĄŻKI