Szczęki

Szczęki - Peter Benchley | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Peter Benchley
WYMIAR
9,10 MB
NAZWA PLIKU
Szczęki.pdf
ISBN
1074719810028

OPIS

Światowy bestseller, który dzięki ekranizacji w reżyserii Stevena Spielberga na stałe zagościł w kulturze popularnej.Martin Brody, szef policji w nadmorskiej miejscowości Amity, będzie musiał zmierzyć się z największym kryzysem w swojej karierze. W przybrzeżnych wodach pojawił się rekin – nieobliczalny władca podwodnego świata. Coraz więcej ofiar kończy tragicznie w szczękach bestii. Brody staje przed nie lada dylematem: zamknąć plaże, doprowadzając tym do ruiny mieszkańców Amity, którzy utrzymują się wyłącznie z sezonu turystycznego, czy ugiąć się pod naciskiem burmistrza, który z tajemniczych pobudek upiera się przy próbach wyciszenia całej sprawy? Brody wraz z ichtiologiem Mattem Hooperem i awanturniczym łowcą rekinów Quintem wyrusza w morze, by zapolować na żarłacza białego. Lecz po pierwszej konfrontacji z bestią na pełnym morzu okazuje się, że rekin jest jeszcze większy i żarłoczniejszy, niż przypuszczali.

W ten sposób znaleźli dowód potwierdzający, że charakterystyczna ... „Szczęki" i ich kontynuacje doprowadziły do wzrostu liczby polowań na rekiny, a nagonka na nie przybrała takie rozmiary, że żarłacz biały został wpisany na listę gatunków zagrożonych. Implanty całej szczęki wymagają często innych zabiegów. Przykładem jest odbudowa kości szczękowej, czy podniesienie dna zatoki.

Następnie wyniki tej analizy połączyli z genetyczną analizą współczynnika wsobności. W ten sposób znaleźli dowód potwierdzający, że charakterystyczna ... „Szczęki" i ich kontynuacje doprowadziły do wzrostu liczby polowań na rekiny, a nagonka na nie przybrała takie rozmiary, że żarłacz biały został wpisany na listę gatunków zagrożonych. Implanty całej szczęki wymagają często innych zabiegów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI