Zautomatyzuj swoją firmę z Pythonem. Praktyczne rozwiązania dla firmowej sieci

Zautomatyzuj swoją firmę z Pythonem. Praktyczne rozwiązania dla firmowej sieci - Bassem Aly | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bassem Aly
WYMIAR
8,39 MB
NAZWA PLIKU
Zautomatyzuj swoją firmę z Pythonem. Praktyczne rozwiązania dla firmowej sieci.pdf
ISBN
5347846493167

OPIS

Żadna współczesna firma nie może funkcjonować bez rozwiązań IT. Co więcej, stale trzeba mieć na uwadze wzrost wymagań wobec systemów informatycznych i konieczność wdrażania kolejnych aplikacji. Poza tym nie można ani na chwilę zapominać o kwestiach cyberbezpieczeństwa - ryzyko naruszenia integralności i bezpieczeństwa danych spędza sen z powiek wielu administratorom. Jeśli do tego dodać standardowe zadania związane z bieżącym działaniem firmowej sieci, okaże się, że praca administratora nie jest ani łatwa, ani prosta. Ratunkiem może być automatyzacja, która znacznie usprawnia czynności administracyjne.Książka jest przeznaczona dla administratorów sieci, którzy chcą wykorzystać Pythona do zautomatyzowania części swoich obowiązków. Pokazano tu kilka praktycznych przykładów takiego zastosowania Pythona oraz narzędzi Ansible i Python Fabric, opisano też techniki konfiguracji serwera. Szczegółowo przedstawiono sposoby automatyzacji zadań związanych z zarządzaniem użytkownikami, bazą danych oraz procesami. Znalazły się tu również wskazówki ułatwiające pisanie skryptów dla usług testowych oraz przygotowanie automatyzacji pracy na maszynach wirtualnych i w środowisku chmurowym. W końcowych rozdziałach zaprezentowano niezwykle ważne zagadnienia bezpieczeństwa wraz z możliwościami automatyzacji w tym zakresie.Najważniejsze zagadnienia przedstawione w książce:Python, jego IDE PyCharm oraz biblioteki używane do automatyzacjikorzystanie z protokołów telnet i SSH (biblioteki netmiko, paramiko i telnetlib)monitorowanie systemu i generowanie raportówmaszyny wirtualne i wykorzystanie hipernadzorcy VMWareautomatyzacja usług AWS za pomocą Boto3tworzenie skanera sieci w PythonieAutomatyzacja zadań - najlepszy przyjaciel najlepszych adminów!

1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars. Pseudonim. Zautomatyzuj swoją firmę z Pythonem.

Praktyczne rozwiązania dla firmowej sieci - Aly Bassem - opis książki: Żadna współczesna firma nie może funkcjonować bez rozwiązań IT. Co więcej, stale trzeba mieć na uwadze wzrost wymagań wobec systemów informatycznych i konieczność wdrażania kolejnych aplikacji. Zautomatyzuj swoją firmę z Pythonem.

POWIĄZANE KSIĄŻKI