Kim Dzong Un. Szkic portretu dyktatora

Kim Dzong Un. Szkic portretu dyktatora - Sun Heidi Sabo | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sun Heidi Sabo
WYMIAR
11,70 MB
NAZWA PLIKU
Kim Dzong Un. Szkic portretu dyktatora.pdf
ISBN
1041670144720

OPIS

13 lutego 2017 roku na malezyjskim lotnisku doszło do zabójstwa Kim Dzong Nama, przyrodniego brata północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una. Czy dwie sprawczynie, które wtarły Kim Dzong Namowi truciznę w twarz, zostały wynajęte przez reżim? Co ta zbrodnia mówi o rodzinie koreańskiego dyktatora i sposobie sprawowania władzy przez samego Kim Dzong Una? Sun Heidi Sabo przeprowadza dziennikarskie śledztwo, próbując naświetlić szersze tło sprawy i szkicując portret obecnego przywódcy Korei Północnej. Na podstawie wywiadów przeprowadzonych z uciekinierami z Korei Północnej, wysoko postawionymi dyplomatami i badaczami, a także czerpiąc z literatury i publicystyki chce nie tylko dotrzeć do motywu zbrodni, ale też zrozumieć reżim Kimów.„Często kusi nas, by wszystkie historie o brutalnym działaniu koreańskiej władzy traktować jako pewnik. Sabo pokazuje jednak złożoność współczesnej Korei. Nie podważa przy tym zbrodni, które zostały dokonane, i nie usprawiedliwia działań władzy. Jeżeli chcesz zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się obecnie w międzynarodowej polityce, musisz przeczytać tę książkę.” „Aftenposten”„To najlepszy moment, na wydanie książki o Kim Dzong Unie. Sabo przedstawia szczegółowy portret Kima, którego znamy przede wszystkim jako nieprzewidywalnego wodza, mającego dostęp do broni atomowej.” „Fadrelandsvennen”

Ten... Ebook Kim Dzong Un. Szkic portretu dyktatora, Sun Heidi Sæbø.

Dlatego dla koreańskich przywódców od lat tak ważny był program atomowy i budowa rakiet dalekiego zasięgu. Norweska autorka stara się wytłumaczyć konflikt oczami syna Kim Dzong Ila i zrozumieć jego racje. Kim Dzong Un: Szkic portretu dyktatora od Sun Heidi Saebo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np.

POWIĄZANE KSIĄŻKI