Dziennik końca świata

Dziennik końca świata - Wojciech Bonowicz | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wojciech Bonowicz
WYMIAR
5,86 MB
NAZWA PLIKU
Dziennik końca świata.pdf
ISBN
3097714505859

OPIS

Świat jest straszny, ale ja postanowiłem, że jest piękny.Co robi obserwator końca świata? Chodzi i podsłuchuje. Najchętniej w tramwaju, ale może być też w osiedlowym sklepie i pobliskiej przychodni. Ze spojrzeniem jak u krowy smutnym gapi się przez okno. No cóż, taki zawód. A świat zrobił się pod swój koniec niebezpieczny. Trzeba brać kwas foliowy, witaminę B, popijać nalewką. Między wizytami w Krysieńce i Pięknym Psie posłuchać pieśni patriotycznych, obejrzeć plakaty przedwyborcze, zadumać się nad tym, czy ludzie są jeszcze w stanie rozumieć siebie nawzajem. No i przede wszystkim: trzeba mieć rację. Własne sądy zawsze się potwierdzają.Na klatce stoją dwie atrakcyjne kobiety, ubrane tak, żeby ich atrakcyjność była zakryta, ale nie zupełnie.- Chciałyśmy porozmawiać - odzywa się blondynka. Twarz ma szeroką i przyjazną. Nie bardzo wiem, jak zareagować. Myślami jestem gdzie indziej, wszystko we mnie kipi i byłbym raczej nieprzyjemnym rozmówcą. Mimowolnie robię ruch, jakbym chciał zamknąć drzwi bez słowa.Wtedy druga, brunetka, pyta: - Nie obawia się pan końca świata?- Obawiam się? Nie - odpowiadam niespodziewanie ożywiony. -Raczej czekam. Niech by raz wreszcie przyszedł.[fragment]Wojciech Bonowicz (ur. 1967) - poeta, publicysta, stały felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak”. Autor m.in. bestsellerowej biografii Tischner (2001), książek dla dzieci Bajki Misia Fisia i Misiu Fisiu ma dobry dzień, dobry dzień, tomów rozmów z Michałem Hellerem i Wojciechem Waglewskim, a także siedmiu tomów poetyckich. W 2007 r. otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia za tom Pełne morze, zbiór Polskie znaki był nominowany do Nagrody Silesius (2011), a tom Druga ręka - do Literackiej Nagrody Nike i Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2018). Mieszka w Krakowie.

Jeszcze dziwniejsze jest to, że niektórzy twierdzą, że gdyby rząd dopłacał do szczepienia, to by się zdecydowali. Koniec świata zacznie się w piątek o północy. Wtedy do Radia Łódź zawitają filmowcy, będą kręcić film pt.

A świat zrobił się pod swój koniec niebezpieczny. "Dziennik końca świata" to interesująca pozycja książkowa stanowiąca próbkę prozy Wojciecha Bonowicza. Ukazuje ona upadek ludzkości, który zbliża się nieuchronnie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI