Więcej niż słowa

Więcej niż słowa - Tomasz Kunz | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tomasz Kunz
WYMIAR
7,25 MB
NAZWA PLIKU
Więcej niż słowa.pdf
ISBN
4642864421100

OPIS

Składające się na książkę eseje poświęcone pięciu wybitnym współczesnym polskim pisarzom – Witoldowi Gombrowiczowi, Tadeuszowi Różewiczowi, Mironowi Białoszewskiemu, Rafałowi Wojaczkowi i Marcinowi Świetlickiemu –łączy problematyka relacji między rzeczywistością empiryczną a literaturą, ujęta w perspektywie jednostkowego doświadczenia podmiotowego. Przedstawione analizy, ukazujące rozmaite strategie uobecniania się „ja” autorskiego w tekście literackim, odzwierciedlają przekonanie wspólne wszystkim bohaterom książki, że literatura – choć ma swoją odrębną, językową naturę – staje się niekiedy uprzywilejowaną, a nawet jedyną możliwą, „formą istnienia”,pozwalającą ujawnić, ukształtować i utrwalić to, co w porządku życia ulega nieuchronnej zatracie. Więcej niż słowa to zatem także, a może przede wszystkim, bezwarunkowa pochwała pisania (literackiego i krytycznego) jako praktyki egzystencjalnej, której stawką jest nie tyle mniej lub bardziej udane językowe przedstawienie, ile nadanie znaczenia oraz formy – choćby tymczasowej i fragmentarycznej – własnemu życiu.Tomasz Kunz – literaturoznawca, krytyk literacki, tłumacz, pracownik Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor książki Strategie negatywne w twórczości Tadeusza Różewicza. Od poetyki tekstu do poetyki lektury (Kraków 2005).

Louder Than Words) - amerykański dramat obyczajowy, zrealizowany w 2013 roku.Oparta na faktach historia powstania Szpitala Dziecięcego im.Marii Fareri (ang.) w Valhalla, w stanie Nowy Jork.. Film miał premierę na festiwalu Hamptons International Film Festival w 2013 roku, a powszechnie osiągalny stał się w lipcu 2014 roku, w internecie. Więcej niż słowa to kontynuacja Listów do utraconej, choć kompletnie się tego nie spodziewałam i ... Więcej niż słowa; Więcej niż słowa .

7,8 / 10 299 ocen 58 opinii . Wydawnictwo: YA! Cykl: Listy do utraconej (tom 2) literatura młodzieżowa .

POWIĄZANE KSIĄŻKI