W rajskiej dolinie wśród zielska

W rajskiej dolinie wśród zielska - Jacek Hugo-Bader | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Hugo-Bader
WYMIAR
3,58 MB
NAZWA PLIKU
W rajskiej dolinie wśród zielska.pdf
ISBN
4548313548666

OPIS

Pierwsza część tak zwanej trylogii rosyjskiej Jacka Hugo-Badera, doceniona przez czytelników i znawców regionu. Jedna z najbardziej znanych książek o krajach byłego Związku Radzickiego."Rajską doliną jest były Związek Radziecki wspominany przez bohaterów reportaży Jacka Hugo-Badera jako kraina mlekiem i miodem płynąca. Mleko było wprawdzie chudziutkie, a miód rzucano do sklepów tylko z okazji świąt państwowych. Nostalgia jednak pozostała i wyłazi wszystkimi szparami betonowych bloków na prowincji i eleganckich domów z cegły w miasteczku kosmonautów pod Moskwą. "Rosyjska dusza jest jak spaniel, nawet jak mu jest wesoło, ma mordę rozpaczliwie smutną" - pisze autor. I maluje obrazki z byłego imperium tak plastycznie, że niemal czuje się dym biełomorów, najtańszych papierochów, przez które kolejni dwaj mężowie Sofii Pietrowny z Workuty zmarli na raka, i smród wódki 'Stolicznej' od rosyjskiego generała w Czeczenii".Anna Żebrowska

Wśród zielska - Jacek Hugo-Bader już od 21,89 zł - od 21,89 zł, porównanie cen w 23 sklepach. Zobacz inne Historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. W rajskiej dolinie wśrod zielska.

7,6 / 10 1747 ocen 131 opinii . Wydawnictwo: Czarne Seria: Reportaż literatura faktu .

POWIĄZANE KSIĄŻKI