Syntezy i niuanse. Studia i szkice z filozofii rosyjskiej

Syntezy i niuanse. Studia i szkice z filozofii rosyjskiej - Janusz Dobieszewski | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Janusz Dobieszewski
WYMIAR
11,90 MB
NAZWA PLIKU
Syntezy i niuanse. Studia i szkice z filozofii rosyjskiej.pdf
ISBN
3261680905233

OPIS

Książka jest zbiorem studiów autora z zakresu filozofii rosyjskiej pochodzących w zasadzie z ostatnich lat. Kontynuuje i uzupełnia wydany w roku 2012 tom Absolut i historia. W kręgu myśli rosyjskiej, a ich obydwu wspólnym niejako gruntem była monografia Włodzimierz Sołowjow. Studium osobowości filozoficznej z roku 2002. Filozofia rosyjska stanowi tu obiekt badań – podobnie jak wspomniane prace wcześniejsze – w tym aspekcie, który określany jest jako rosyjski renesans religijno-filozoficzny, jako rosyjska filozofia religijna czy jako „srebrny wiek” kultury rosyjskiej. Tematyka ta ujmowana jest w wymiarze zdecydowanie filozoficznym, a szczególnie ważny jest tu neoplatoński kontekst filozofii rosyjskiej, pozwalający ujmować ją w wymiarze uniwersalnym, w głębokim osadzeniu historyczno-filozoficznym, w kręgu jednego z najświetniejszych i najtrwalszych nurtów filozofii światowej. Pewne zaś wykroczenia poza ten horyzont usprawiedliwione są syntetycznym zamysłem refleksji nad biegiem i charakterem filozofii rosyjskiej.

Broszurowa ze skrzydełkami: Wydanie: pierwsze: ISBN: 978-83-242-3511-7: EAN: 9788324235117: Liczba stron: 292: Format: ... Książka jest zbiorem studiów autora z zakresu filozofii rosyjskiej pochodzących w zasadzie z ostatnich lat. Kontynuuje i uzupełnia wydany w roku 2012 tom Absolut i historia.

Studia i szkice z filozofii rosyjskiej od Janusz Dobieszewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx ... Syntezy i niuanse Studia i szkice z filozofii rosyjskiej Janusz Dobieszewski.

POWIĄZANE KSIĄŻKI