Sendlerowa. W ukryciu (książka audio)

Sendlerowa. W ukryciu (książka audio) - Anna Bikont | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Bikont
WYMIAR
8,62 MB
NAZWA PLIKU
Sendlerowa. W ukryciu (książka audio).pdf
ISBN
6042470734946

OPIS

W 2001 roku przyjechała do Polski grupa amerykańskich uczennic, które napisały sztukę o Polce ratującej w czasie wojny żydowskie dzieci. Z dnia na dzień po latach zapomnienia Irena Sendlerowa stała się bohaterką mediów i symbolem wszystkich tych, którzy mieli odwagę sprzeciwić się złu. Do zorganizowania pomocy potrzebny był sprawnie działający system, pieniądze i siatka zaangażowanych osób, gotowych zaryzykować życie. Jak wspominał profesor Bartoszewski, „łatwiej było znaleźć mieszkanie do przechowania skrzyni broni niż dla jednego Żyda”.Irena Sendlerowa, kobieta, która niewątpliwie robiła rzeczy wielkie, zasługujące na podziw, i to w najtrudniejszych czasach, wyłania się w tej książce powoli spośród grona ludzi, których złączył wspólny los – ratujących i ratowanych. Tych, którzy udzielali schronienia, i tych, którzy schronienia szukali. To opowieść o niezwykłych Polkach i uratowanych przez nie setkach dzieci. • Wyjątkowa, mądra, ważna książka – napisana z ogromnym szacunkiem dla prawdy historycznej i z wielką wyrozumiałością dla ludzi.Barbara EngelkingCzyta: Marta WągrockaCzas trwania: 13 godzin

Od środy 25 października w kioskach i salonach sprzedaży tylko z tygodnikiem POLITYKA. Myślę, że nie popełnię błędu, dzieląc ówczesne społeczeństwo na cztery zasadnicze kategorie: 1.

Wydawca: Wydawnictwo Aleksandria. Książki możesz posłuchać na dowolnym smartfonie, tablecie czy komputerze.

POWIĄZANE KSIĄŻKI