Inny Świat (książka audio)

Inny Świat (książka audio) - Gustaw Herling-Grudziński | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Gustaw Herling-Grudziński
WYMIAR
12,56 MB
NAZWA PLIKU
Inny Świat (książka audio).pdf
ISBN
3934476959297

OPIS

Jedno z najważniejszych świadectw więźnia łagru i zarazem jeden z najistotniejszych utworów w historii polskiej – i światowej – literatury XX wieku.Wstrząsająca wiwisekcja mechanizmów sowieckiego totalitaryzmu i obraz ludzkiej natury wystawionej na najcięższą z prób. Słowem: książka, którą – jak stwierdził Albert Camus – „powinno się wydawać i czytać we wszystkich krajach świata”.„Są to opowieści o niewyobrażalnym zdziczeniu i upodleniu ludzi, ale też – o heroicznym poszukiwaniu nadziei i wolności, miłości i przyjaźni, a więc uczuć, które obóz miał całkowicie zniszczyć”. WŁODZIMIERZ BOLECKIGustaw Herling-Grudziński (1919-2000) – pisarz i eseista, współzałożyciel paryskiej „Kultury”, jeden z najważniejszych postaci XX-wiecznej literatury polskiej. W czasie drugiej wojny światowej był więźniem sowieckiego łagru w Jercewie pod Archangielskiem – to doświadczenie opisał w swojej najbardziej znanej, przełożonej na wiele języków książce Inny Świat.Większość powojennego życia spędził w Neapolu, gdzie zmarł. Autor m.in. znakomitego Dziennika pisanego nocą, opowiadań i esejów. W setną rocznicę urodzin pisarza Sejm RP ustanowił 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.Audiobook w interpretacji Mirosława Neinerta.Czas trwania: 12 godz. 59 min.

Zapisz-30 c ... przełożonej na wiele języków książce Inny Świat.

Myślę, że właśnie tego typu książki uczą nas najwięcej. Są świadectwem tego jak okrutny jest człowiek i do jakich czynów jest gotów się posunąć, aby zdobyć władzę. Autorem książki jest Gustaw Herling-Grudziński.

POWIĄZANE KSIĄŻKI