Święty Tomasz z Akwinu a ewolucja

Święty Tomasz z Akwinu a ewolucja - Michał Chaberek OP | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michał Chaberek OP
WYMIAR
9,49 MB
NAZWA PLIKU
Święty Tomasz z Akwinu a ewolucja.pdf
ISBN
1935346637462

OPIS

Moim celem było zebranie wszystkich argumentów, które spotkałem u proewolucyjnych autorów tomistycznych. Być może w przyszłości pojawią się jeszcze nowe. Niemniej myślę, że na te podstawowe, które wysuwają katoliccy autorzy już od przeszło stu lat, Czytelnik znajdzie odpowiedź w tej publikacji. Ponadto z tego, co mi wiadomo, jest to pierwsza próba całościowego podejścia do zagadnienia „Tomasz a ewolucja” z pozycji biblijnych i klasycznie chrześcijańskich. Zatem moim celem jest udzielenie wyczerpującej, choć syntetycznej odpowiedzi katolickim badaczom promującym tezę, jakoby naukę Tomasza (wraz z klasyczną metafizyką) można było uzgodnić z teorią makroewolucji biologicznej. Opisany przeze mnie kontekst współczesnej debaty na temat św. Tomasza i ewolucji dotyczy myśli zachodniej, zwłaszcza amerykańskiej.(fragment Przedmowy do polskiego wydania)

Niemniej myślę, że na te podstawowe, które wysuwają katoliccy autorzy już od przeszło stu lat, Czytelnik znajdzie ... Święty Tomasz z Akwinu a ewolucja Wydawnictwo: Wydawnictwo Marek Derewiecki; Rok wydania: 2019; Liczba stron: 230; Autorzy: Michał Chaberek OP; Kategoria: Nauki humanistyczne, Religioznawstwo; ISBN: 978-83-65031-11-2 Tomasz z Akwinu, Akwinata, łac. Thomas de Aquino (ur.

Tomasza i ewolucji dotyczy myśli zachodniej, zwłaszcza amerykańskiej.(fragment Przedmowy do polskiego wydania) o. Michał Chaberek OP, Święty Tomasz z Akwinu a ewolucja, ISBN 978-83-65031-19-8, Wydawnictwo Marek Derewiecki, 2019, format: 150x215, ss.

POWIĄZANE KSIĄŻKI