Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki

Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki - Marcin Szumowski | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Szumowski
WYMIAR
4,52 MB
NAZWA PLIKU
Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki.pdf
ISBN
8912696187640

OPIS

Pamiętacie słynny film, na którym leśniczy KazimierzNóżka ratuje niedźwiadki przed wilkami? A pamiętacie jego rozmowę z nie śpiącymi w zimę niedźwiedziami Grzesiem i Lesiem?Książka „Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki” zabierze Was za kulisy filmów słynnego leśnika. Autor Marcin Szumowski, dziennikarz i pasjonat przyrody, zabiera czytelnika w świat jedynego w Polsce leśniczego, który przyjaźni się z niedźwiedziami i potrafi z nimi rozmawiać.Właśnie w tej książce słynny leśniczy po raz pierwszy ujawnia jak przebiegał dalszy ciąg wilczego polowania, który na krótkim filmiku obejrzały setki tysięcy osób. Okazuje się, że drapieżniki nie tak łatwo zrezygnowały z małych niedźwiedzi. Kazimierz Nóżka pokazuje świat zwierząt, który jest nieosiągalny dla przeciętnego mieszczucha. Spotykamy w nim przemykające jak duchy rysie, polujące pod osłoną nocy wilki, majestatyczne żubry, zwinne wydry, kuny oraz skryte żbiki. A wszystko na wyciągnięcie ręki, w relacjach człowieka, który połowę życia spędził w bieszczadzkich lasach.„Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki” to także wspaniała lektura dla wszystkich, którzy kochają historię Bieszczad. Bo jest nie tylko o zwierzętach. Poznajemy też przedziwne przygody miejscowych drwali, gajowych i smolarzy. Przytaczane historie raz mrożą krew w żyłach, innym razem przywołują uśmiech na twarzy i wzruszają do łez.

Moja prywatna przygoda z Bieszczadami zaczęła się gdy byłam jeszcze dzieckiem i wraz z harcerzami przemierzałam dzikie połoniny. Sprawdź niskie ceny i kup Wilczy gang i nowe historie Kazimierza Nóżki w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! ... Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki.

Autor wielu ciekawych programów związanych z dziką przyrodą i lasem. Tytył: Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki Autor: Marcin Szumowski Wydawnictwo: Oficyna 4eM Chyba każdy z nas zna powiedzenie, żeby rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Moja prywatna przygoda z Bieszczadami zaczęła się gdy byłam jeszcze dzieckiem i wraz z harcerzami przemierzałam dzikie połoniny. Sprawdź niskie ceny i kup Wilczy gang i nowe historie Kazimierza Nóżki w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI