Sztuka radości

Sztuka radości - Goliarda Sapienza | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Goliarda Sapienza
WYMIAR
8,8 MB
NAZWA PLIKU
Sztuka radości.pdf
ISBN
7868544645311

OPIS

Powieść przeklęta.Z jej powodu Goliarda Sapienza niemal straciła zmysły, wpadła w ubóstwo a nawet trafiła do więzienia. Odrzucona przez największych włoskich wydawców. Przeleżała w skrzyni dwadzieścia lat czekając na lepsze czasy, aż do śmierci autorki.Historia opowiada losy Modesty, kobiety urodzonej na Sycylii w 1900 r., której seksualna wolność i intelektualna niezależność były obrazą dla ówczesnej moralności. Libertynki przesiąkniętej ogromnym pragnieniem życia, która nigdy nie przestała uwodzić kobiet ani mężczyzn. Wychowana w ubóstwie Modesta wierzy, że pisane jest jej lepsze życie. Dzięki swoim wdziękom i inteligencji przechodzi drogę z biednej wiejskiej rodziny, przez pobyt w klasztorze aż do pełnego uciech życia u boku arystokraty w królewskim zamku.To wnikliwe spojrzenie na XX wiek, najważniejsze wydarzenia polityczne i zmiany społeczne, widziane oczami niezwykłej kobiety, która upaja się łamaniem reguł przesiąkniętego faszyzmem patriarchalnego społeczeństwa.__„Arcydzieło.”– „Guardian”„Niekwestionowane odkrycie. Nadzwyczajna pisarka.”– „Le Monde”„Wydawnicze wydarzenie lata. Arcydzieło tak nieposłuszne, niepohamowane i porywające jak kobieta w głębi swojego serca.”– „The Independent”„Są książki, które spadają na nas jak meteory, oślepiają a później spalają nas na popiół. Sztuka radości to hymn na cześć zmysłowości, wywrotowej inteligencji oraz seksualnego i uczuciowego nieposłuszeństwa.”– „L`Express”

Szokująca historia kobiecego wyzwolenia krzyczy do nas zdanie z okładki książki i nie ma w tym nic z nie prawdy. "Sztuka radości" Goliardy Sapienzy to licząca sobie ponad 600 stron powieść monument, historia o kobiecej wolności seksualnej i totalnej intelektualnej niezależności. Sztuka Radości - Joyness Art.

Zaczęła ją pisać rok po sporządzeniu pierwszej notatki, czyli w 1967 roku. Zakończyła wówczas List otwarty (Lettera aperta), który został opublikowany w tym samym roku, oraz Nić południa (Il filo di ... Porady - polecane ebooki oraz audiobooki - poradniki, czytaj je. Sztuka radości to hymn na cześć zmysłowości, wywrotowej inteligencji oraz seksualnego i uczuciowego nieposłuszeństwa." - „L`Express" Ebook i Audiobook Powieść przeklęta.

POWIĄZANE KSIĄŻKI