Naga Góra

Naga Góra - Reinhold Messner | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Reinhold Messner
WYMIAR
9,19 MB
NAZWA PLIKU
Naga Góra.pdf
ISBN
9517068578091

OPIS

W 1970 roku Reinhold Messner i jego młodszy brat Gunhther byli uczestnikami wyprawy na Nanga Parbat – jeden z najtrudniejszych ośmiotysięczników. Wspinali się flanką Rupal, uznawaną wówczas za niemożliwą do przejścia. Obaj dotarli na szczyt, jednak zwycięstwo zamieniło się w klęskę – podczas zejścia Gunther zginął przysypany lodową lawiną. Reinhold, oskarżany przez kierownika wyprawy o brawurę i egoizm, obwiniany o śmierć brata, powraca do dramatycznych przeżyć z wyprawy, odtwarzając dzień za dniem, godzinę za godziną…

Jego przyrodni brat, Karl Maria Herrligkoffer, ślubuje kontynuację dzieła Merkla i zdobycie dla niego góry. Nago w góry Zdjęcia i obrazy - Gole laski na plazy. Naga dziewczyna na szczycie góry naprzeciwko wąwozu Vikos w Grecji.

27 czerwca 1970 roku Reinhold Messner i jego młodszy brat Günther zdobywają Nanga Parbat po wyczerpującej wspinaczce przez flankę Rupal, uznawaną wówczas za niemożliwą do przejścia. Naga Góra Reinhold Messner. Wydawca: Dolnośląskie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI