Docker. Programowanie aplikacji dla zaawansowanych

Docker. Programowanie aplikacji dla zaawansowanych - Scott Gallagher | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Scott Gallagher
WYMIAR
4,4 MB
NAZWA PLIKU
Docker. Programowanie aplikacji dla zaawansowanych.pdf
ISBN
3533642482727

OPIS

Od czasu swojej premiery w 2013 r. Docker cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Liczba deweloperów korzystających z tej platformy rośnie lawinowo. Docker zmienił sposób projektowania i wdrażania aplikacji, włączając w to również aplikacje sieciowe. Ma duże możliwości i łączy w sobie prostotę wdrażania aplikacji z prostotą administrowania. Pozwala na rozwiązywanie problemów, z którymi borykają się zespoły programistów i administratorów wdrażających nowe systemy. Jednym słowem, jest to niezwykle użyteczne narzędzie i warto maksymalnie wykorzystać jego potencjał!Niniejsza książka jest praktycznym podręcznikiem, dzięki któremu szybko zaczniesz efektywnie korzystać z Dockera. Prędko też zauważysz zupełnie nowe możliwości pracy nad oprogramowaniem. Zapoznasz się z podstawowymi koncepcjami związanymi z Dockerem i z takimi zagadnieniami, jak budowanie, zarządzanie i przechowywanie obrazów. Dowiesz się, kiedy i w jaki sposób warto rozszerzyć Dockera i jak zintegrować go z różnymi platformami i narzędziami. Nauczysz się pracować z kontenerami za pomocą narzędzi Docker Machine, Docker Swarm i Docker Compose. Zapoznasz się również z problematyką bezpieczeństwa tworzonych systemów.W tej książce między innymi:• zwięzłe podstawy Dockera oraz zasady pracy z obrazami i kontenerami Dockera• przechowywanie i dystrybucja obrazów• praca z narzędziami Portainer i Rancher oraz z usługą Docker Cloud• zabezpieczanie platformy i zarządzanie przepływem zadań• ulepszanie aplikacji działającej w kontenerze DockeraDocker: od teraz aplikacja działa zawsze i wszędzie!

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Informacje o Docker. Programowanie aplikacji dla zaawansowanych - 7947806792 w archiwum Allegro.

Programowanie aplikacji dla zaawansowanych. Wydanie II.

POWIĄZANE KSIĄŻKI