Uwaga, szpieg! Dzieje wywiadu od Noego do Bonda

Uwaga, szpieg! Dzieje wywiadu od Noego do Bonda - Tadeusz A. Kisielewski | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz A. Kisielewski
WYMIAR
5,62 MB
NAZWA PLIKU
Uwaga, szpieg! Dzieje wywiadu od Noego do Bonda.pdf
ISBN
6114911301539

OPIS

Historia służb wywiadowczych od biblijnych szpiegów po elektroniczną inwigilację.Z czym zazwyczaj kojarzymy wywiad? Z szantażem, kradzieżą, zabójstwami, walką i innymi niezbyt miłymi działaniami. Tymczasem autor tej swobodnej, niekiedy żartobliwej lub złośliwej opowieści o dziejach szpiegostwa przypomina jednak, że zrodziło się ono z naturalnej, bynajmniej nie nagannej potrzeby bezpieczeństwa. Tak było u zarania wywiadu, gdy Noe wypuszczał na zwiady ptaki, tak jest i dziś, gdy satelity rozpoznawcze śledzą ruchy wojsk. Według Tadeusza Kisielewskiego stałe od tysiącleci są też podstawowe procedury i techniki szpiegowskie, ukazuje nam zatem te działania, w których najlepiej przejawia się natura wywiadu.Autor między innymi szczegółowo przedstawia powstanie pierwszych w nowożytnej cywilizacji zachodniej struktur wywiadowczych – papieskiej i angielskiej – oraz pierwszego wywiadu Stanów Zjednoczonych. Ujawnia rolę polskich oficerów w szkoleniu agentów SOE i OSS oraz wnikliwie rozwija temat polsko-japońskiej współpracy na tym polu w latach 1904–1944. Przypomina też czasy, gdy dwa narody – polski i żydowski – nie miały własnego państwa, ale miały znakomicie działający wywiad.

Kisielewskiego pt. „Uwaga, szpieg! Dzieje wywiadu od Noego do Bonda" z rabatem na empik.com.

Kisielewski online w księgarni internetowej Domu Wydawniczego REBIS. "Uwaga, szpieg! Dzieje wywiadu od Noego do Bonda" w cenie już od 39,92 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI