Umarli

Umarli - Christian Kracht | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Christian Kracht
WYMIAR
5,60 MB
NAZWA PLIKU
Umarli.pdf
ISBN
9098669827428

OPIS

Największa gwiazda literatury szwajcarskiejGłośna powieść o zmierzchu kina niemego, a zarazem o nadejściu mrocznych dla ludzkości czasówLata trzydzieste XX wieku. Świat kina czeka na rewolucję – lada chwila filmy nieme ustąpią miejsca nowoczesnym produkcjom dźwiękowym i kolorowym. W tych niepewnych czasach powstaje niemiecko-japońska koprodukcja. Nic jednak nie idzie z godnie z planem. Film przynosi straty – także w ludziach, a zamiast planowanej komedii o wampirach powstaje film grozy, który staje się alegorią nadchodzących okropieństw.Christian Kracht, uznawany za najważniejszego przedstawiciela współczesnej literatury szwajcarskiej, po mistrzowsku miesza historię i literaturę, wiąże fikcję z faktami historycznymi. Powieść Umarli, porównywana przez krytyków do książek Michela Houellebecqa, prowadzi nas w ciemność tylko po to, byśmy jeszcze wyraźniej zobaczyli, skąd pochodzi światło.„Umarli to wspaniała historia wykorzystująca wątek Fausta i Mefistofelesa; błyskotliwe przedsięwzięcie literackie, które od tej pory pewnie będziemy mogli nazywać Krachtowskim…”Karl Ove Knausgard

Tolkiena mitologii Śródziemia.Pojawiają się we Władcy Pierścieni.. W angielskim oryginale - Dead Men / Shadow Host / Men of the Mountains Przekład Marii Skibniewskiej - Umarli / Zastęp Cieni / Lud Gór; Przekład Jerzego Łozińskiego - Umarli / Zastęp Cieni / mieszkańcy gór; Przekład Marii i Cezarego Frąców ... 📺 Żywi i umarli (2016) The Living And The Dead - Nowożeńcy Nathan i Charlotte Appleby dziedziczą farmę na wsi.

Synonimy słowa umrzeć: skonać, wyzionąć ducha, rozstać się z życiem, odejść, przenieść się na tamten świat, zemrzeć, przenieść się na łono Abrahama, zamknąć oczy, kopnąć w kalendarz, zawinąć się, dokonać żywota, odwalić kitę, opuścić ten świat, To nie mit ani halloweenowa opowieść. Zdarza się, że niektórzy wracają do życia wiele minut po tym, kiedy ustanie bicie ich serca.

POWIĄZANE KSIĄŻKI