Spokojnie, to tylko rewolucja

Spokojnie, to tylko rewolucja - Marek Beylin | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marek Beylin
WYMIAR
9,40 MB
NAZWA PLIKU
Spokojnie, to tylko rewolucja.pdf
ISBN
3889057459548

OPIS

Wolność po polsku: książka dla zadowolonych, zaangażowanych, wkurzonych i rozczarowanych. Zaczęła się 25 lat temu i wciąż trwa. Nikt przed nią nie uciekł i nic się jej nie wymknie. Zmienia wszystko: nasze aspiracje, style życia, model rodziny, pracę, rolę Kościoła i państwa. Zmusiła nas, byśmy w ciągu dwóch dekad przerobili zmiany, jakie w zachodnich demokracjach zachodziły przez wiele dziesięcioleci. Nic dziwnego, że czasami budzi lęk albo zaciekły opór. Co zyskaliśmy, a co straciliśmy dzięki demokratycznej rewolucji? Jak to się stało, że nas podzieliła zamiast łączyć? Czy przygarnie, czy też pożre własne dzieci? Czy radzi sobie z kryzysem? Jaką ma przyszłość? Nie oczekujcie oczywistych odpowiedzi. Polska wolność w książce Marka Beylina okazuje się bardziej zaskakująca niż nam wszystkim się zdaje.Marek Beylin (ur. 1957), publicysta i komentator „Gazety Wyborczej”. Pisze o polityce, problemach społecznych, demokracji i kulturze.

Pró­ba łączenia wszys­t­kich dziedzin życia zwierza w jed­no cza ... Spokojna rewolucja (fr. révolution tranquille) - okres w historii Quebecu, czas rządów Liberalnej Partii Quebecu w latach 1960-1966..

Zmienia wszystko: nasze aspiracje, style życia, model rodziny, pracę, rolę Kościoła i państwa. Zmusiła nas, byśmy w ciągu dwóch dekad przerobili zmiany, jakie w zachodnich demokracjach ... Szczegóły: Spokojnie, to tylko rewolucja - Marek Beylin.

POWIĄZANE KSIĄŻKI