Śniadanie u Tiffany'ego

Śniadanie u Tiffany'ego - Truman Capote | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Truman Capote
WYMIAR
9,28 MB
NAZWA PLIKU
Śniadanie u Tiffany'ego.pdf
ISBN
5702448240421

OPIS

CZTERY HISTORIE, W KTÓRYCH MIŁOŚĆ KRÓLUJE W SWOICH NAJBARDZIEJ RÓŻNORODNYCH FORMACHTytułowe - legendarne! - Śniadanie u Tiffany'ego stało się inspiracją do niezapomnianego filmu z Audrey Hepburn w roli głównej.Holly Golightly to odważna, łamiąca reguły młoda kobieta, pracująca jako dama do towarzystwa. Kontakty z mafijnym półświatkiem nie chronią jej jednak przed zakochaniem się w brazylijskim dyplomacie. Czy wieczna podróżniczka, jak sama siebie nazywa, będzie miała szansę zatrzymać się gdzieś na dłużej i odnaleźć szczęście i miłość?W zbiorze znalazły się również opowiadania: Dom z kwiatów, Brylantowa gitara oraz Bożonarodzeniowe wspomnienie..

Pozostałe to tylko przyjemny dodatek do całości. Holly Golightly to piękna, nieco szalona, rozmarzona kobieta.

Ocena; komediodramat USA 1961, 115 min ; Film Blake'a Edwardsa z początku lat 60. "Śniadanie u Tiffany'ego", będący klasyczną adaptacją powieści Trumana Capote'a pod tym samym tytułem, to ponadczasowe dzieło, które nadal wzrusza i zachwyca pięknem i prostotą opowiedzianej historii. Czy Śniadanie u Tiffany'ego jest dobrym filmem? Niezłym, ale tylko w oderwaniu od powieściowego oryginału autorstwa Trumana Capote'a.

POWIĄZANE KSIĄŻKI