Smak kwiatów pomarańczy. Rozmowy o kuchni i kulturze

Smak kwiatów pomarańczy. Rozmowy o kuchni i kulturze - Agnieszka Drotkiewicz | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agnieszka Drotkiewicz
WYMIAR
12,19 MB
NAZWA PLIKU
Smak kwiatów pomarańczy. Rozmowy o kuchni i kulturze.pdf
ISBN
1873298788764

OPIS

Z ilustracjami Mroux„„Smak kwiatów pomarańczy” to książka, w której patrzymy na świat przez pryzmat kuchni – jej związków ze sztuką, historią, muzyką i architekturą. To kolekcja pięknych kulinarnych wspomnień (chrupiące karczochy we Florencji, tuńczykowe ragu z Palermo, cukierki o smaku kwiatów pomarańczy w Rzymie) oraz ich powiązań ze sztuką (La Brioche Chardina, wiersz Pasoliniego przywołujący wspomnienie zapachu jaśminu i gorącej zupy). Co można zjeść, przemierzając rzymskie uliczki w blasku wschodzącego słońca? Jakie danie przypomina „Wariacje Goldbergowskie”? Jak przez lata zmieniała się rola kobiety w kuchni? W jaki sposób jedzenie wpłynęło na zjednoczenie Włoch? A jak przeobrażenia ostatnich dwudziestu pięciu lat w Polsce wpłynęły na polską kuchnię? Z czego robić chleb, kiedy nie ma mąki? Rozmawiamy o tym, co nas zachwyca, bawi i głęboko porusza. O tym, co jest w jedzeniu – więc także i w życiu – najważniejsze. ”Autorki

Uzdrowisko pełne kwiatów . Szczegóły: Smak kwiatów pomarańczy - Drotkiewicz Agnieszka, Capponi-Borawska Tessa. Tytuł: Smak kwiatów pomarańczy Podtytuł: Rozmowy o kuchni i kulturze Autor: Drotkiewicz Agnieszka, Capponi-Borawska Tessa Wydawnictwo: Czarne ISBN: 9788380497290 Języki: polski Rok wydania: 2018 Ilość stron: 200 Format: 12,5 cm × 20,5 cm Oprawa: Twarda Smak kwiatów pomarańczy to książka, w której patrzymy na świat przez pryzmat kuchni - jej związków ze sztuką, historią, muzyką i architekturą.

Rozmowy o kuchni i kulturze Tessa Capponi-Borawska. Wydawnictwo: Czarne Data wydania: 2018-09-05 Kategoria: Literatura piękna ISBN: 9788380497290 Liczba stron: 200. Smak kwiatów pomarańczy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI