Moskaliki, czyli o wyższości Sarmatów nad inszymi nacjami

Moskaliki, czyli o wyższości Sarmatów nad inszymi nacjami - Joanna Szczęsna | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Szczęsna
WYMIAR
9,5 MB
NAZWA PLIKU
Moskaliki, czyli o wyższości Sarmatów nad inszymi nacjami.pdf
ISBN
3887438194182

OPIS

Kto pierwszy rzucił hasło do zabawy w przerabianie zwrotki popularnego, napisanego w czasie powstania listopadowego wiersza Rajnolda Suchodolskiego „Patrz Kościuszko na nas z nieba”, tego dokładnie nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że w szranki stanęli Szymborska i Barańczak, wymyślając coraz zabawniejsze i szalone moskaliki.Moskaliki, bo słynna zwrotka Suchodolskiego brzmiała:Kto powiedział, że MoskaleSą to bracia nas, Lechitów,Temu pierwszy w łeb wypalęPrzed kościołem Karmelitów.Drugi tom serii – po bestsellerowym „Błysku rewolwru” Wisławy Szymborskiej – prezentuje kolejną odsłonę talentu polskiej noblistki. Autorka książki, Joanna Szczęsna, opisuje kulisy narodzin moskalików, poetyckie potyczki moskalikowe Szymborskiej, Barańczaka czy Rusinka, a także słynną akcję „Gazety Wyborczej”, w której zachwyceni nowym gatunkiem poezji czytelnicy przysyłali swoje porywające moskaliki. Pisali je wszyscy – kto raz spróbował, nie mógł przestać. Moskalikowanie stało się nałogiem.Rewelacyjne wierszyki, przy których nie sposób się nie uśmiechnąć, wspomnienia przyjaciół i współpracowników Wisławy Szymborskiej, erudycyjne igraszki i dowcip najwyższej próby – wszystko w nowej książce Joanny Szczęsnej „Moskaliki”.

Jej wymiary to 200x250. Oprawa jest miękka.

Zobacz inne Poezja, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. Moskaliki, czyli o wyższości Sarmatów nad inszymi nacjami. Seria „Zabawy Literackie" Grecja ma sielanki, Japonia haiku, Anglia limeryki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI