Co z tą Katalonią?

Co z tą Katalonią? - Eduardo Mendoza | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Eduardo Mendoza
WYMIAR
3,7 MB
NAZWA PLIKU
Co z tą Katalonią?.pdf
ISBN
5144981137515

OPIS

W ostatnim czasie napięcie na linii Madryt – Barcelona osiągnęło apogeum. Jesienią ubiegłego roku parlament Katalonii ogłosił niepodległość. Decyzji tej towarzyszyły masowe demonstracje zwolenników i przeciwników secesji. Madryt odpowiedział siłą, a czołowi katalońscy politycy, którzy optowali za oderwaniem się od królestwa uciekli z kraju.Nie napisałem tego eseju, żeby stanąć po jednej ze stron. Napisałem go, żeby zrozumieć co się dzieje – wyjaśnia autor, który urodził się, mieszka i tworzy w stolicy Katalonii. Ta książka to przejmujący wyraz troski o kraj i region, a także próba walki ze stereotypami po obu stronach konfliktu. Z pewnością pomoże nam lepiej i głębiej zrozumieć to, co dzieje się w jednym z najpiękniejszych regionów w Europie.

Doszukiwanie się przyczyn obecnego konfliktu w czasach frankistowskich ... O tym, co przy tej okazji działo się w kraju, donosiły media z całego świata. Eduardo Mendoza, który znany jest u nas przede wszystkim z nasyconych ironią kryminałów o detektywie-lumpie, tym razem zabiera się do tematu zupełnie serio.

Używany - jak nowa. Niezauważalne lub prawie niezauważalne ślady używania.

POWIĄZANE KSIĄŻKI