Polonez na polu minowym

Polonez na polu minowym - Dorota Wodecka | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dorota Wodecka
WYMIAR
10,77 MB
NAZWA PLIKU
Polonez na polu minowym.pdf
ISBN
4647581027630

OPIS

Ta książka nie powstałaby, gdyby Eustachy Rylski nie napisał do premiera Donalda Tuska e-maila z diagnozą naszego państwa: rozchwianego, neurotycznego, represyjnego wobec jednostki i rejterującego przed tłumem. List wrócił do niego bez odpowiedzi. Wtedy Dorota Wodecka postanowiła przepytać pisarzy o kondycję Polski i Polaków.Czy list autora "Na Grobli" był jedynie buntem jednostki, czy całego środowiska? Powstały wywiady prawdziwe i mocne. Tak szczerze o Polsce nie zwykliśmy rozmawiać publicznie. Dla Janusza Rudnickiego żywot polskiego patrioty to polonez na polu minowym. Dla Andrzeja Stasiuka polskość to los Bombeliny - kota, którego jego córka znalazła przed Bożym Narodzeniem w kapliczce z Matką Boską. A Joanna Bator polski katolicyzm nazywa talibanatem w wersji słowiańskiej. Mocno? Bohaterowie tej książki nie mają litości... dla siebie i dla nas."Polonez na polu minowym" to druga książka Doroty Wodeckiej w naszym wydawnictwie. Tym razem autorka przepytuje "z Polski" słynnych pisarzy. Na liście znalazło się 15 nazwisk: Bator, Karpowicz, Kolski, Krall, Kuczok, Ostachowicz, Piątek, Pilot, Rudnicki, Rylski, Sieniewicz, Stasiuk, Tulli, Twardochi Varga.

Starszym przypominają się obowiązkowe manifestacje patriotyzmu. Informacje o Polonez na polu minowym - 6670382670 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2017-03-24 - cena 28,29 zł Polonez na polu minowym to 15 wyjątkowych rozmów Doroty Wodeckiej ze znanymi pisarzami o Polsce, narodowej tożsamości, patriotyzmie, polskich wadach, urojeniach i zaletach.

Wtedy Dorota Wodecka postanowiła przepytać pisarzy o kondycję Polski i Polaków. Czy list autora „Na Grobli" był jedynie buntem ... Maria Magdalena Beszterda: Polonez na polu minowym Janisz Rudnicki, Śmierć czeskiego psa , W.A.B., Warszawa 2009.

POWIĄZANE KSIĄŻKI