Nowy matecznik

Nowy matecznik - Marian Pilot | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marian Pilot
WYMIAR
9,85 MB
NAZWA PLIKU
Nowy matecznik.pdf
ISBN
1761184217278

OPIS

Miłośnicy twórczości Gombrowicza z pewnością znają opozycję ojczyzna-synczyzna zarysowaną w "Trans-Atlantyku". Marian Pilot, laureat nagrody Nike, na kartach "Nowego matecznika" dopisuje ojczyźnie inne pojęcie przeciwstawne - matecznik. Ta opozycja między scentralizowaną, historyczną i heroiczną ojczyzną a swojskim, możliwym do przejścia pieszo w jeden dzień matecznikiem wydaje się wręcz bardziej inspirująca od Gombrowiczowskiej.

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Rozszerzone wydanie zbioru esejów literackich o ziemi rodzinnej autora, literaturze nurtu wiejskiego, autentyzmie, Stanisławie Czerniku i "Liber chamorum" W. Nekandy Trepki Miłośnicy twórczości Gombrowicza z pewnością znają opozycję ojczyzna-synczyzna zarysowaną w "Trans-Atlantyku".

Pobierz i przeczytaj fragment ebooka za darmo. Wydawca: Wydawnictwo Literackie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI