Poza siebie

Poza siebie - Sasha Marianna Salzmann | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sasha Marianna Salzmann
WYMIAR
5,8 MB
NAZWA PLIKU
Poza siebie.pdf
ISBN
8866984171242

OPIS

Laureatka "Mara-Cassens-Preis 2017". Finalistka "Deutscher Buchpreis".Kto ma ci mówić, kim jesteś? O tym i o nienasyconym pragnieniu samego życia, o wyzwaniach, jakie rodzi jego bezmiar, opowiada Sasha Marianna Salzmann w swoim debiucie powieściowym "Poza siebie". Intensywnie, bezkompromisowo i nie stroniąc od aspektu politycznego.Od początku są we dwoje – bliźnięta Alisa i Anton. W małym dwupokojowym mieszkaniu w postsowieckiej Moskwie wczepiają się sobie nawzajem we włosy, kiedy rodzice wszczynają awanturę. Później, na zachodnioniemieckiej prowincji, włóczą się po korytarzach ośrodka dla azylantów, podkradają papierosy z pokojów obcych rodzin i obwąchują flakoniki cudzych perfum. A jeszcze później, kiedy Alisa zdążyła już rzucić studia matematyczne w Berlinie, bo odciągały ją od trenowania boksu, Anton znika bez śladu. W końcu ze Stambułu przychodzi kartka pocztowa – bez tekstu, bez nadawcy. Alisa wyrusza na poszukiwanie – w rozwibrowanym, rozdartym mieście nad Bosforem i w historii swojej rodziny – poszukiwanie zaginionego brata, ale przede wszystkim uczucia przynależności, poza ojczyzną, językiem ojczystym czy też płcią.Pisał to ktoś, kto ma coś do powiedzenia."Die Welt"Salzmann z poetycką ostrością opisuje walkę o odrobinę poczucia własnej wartości, desperacką próbę młodej kobiety poznania siebie poprzez oczy i uczucia innego…"Nürnberger Nachrichten"W swoim imponującym debiucie powieściowym "Poza siebie" dramatopisarka Sasha Marianna Salzmann rozsadza granice Ja i świata.Sandra Kegel, "Frankfurter Allgemeine Zeitung"

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! Eksterioryzacja (ang. out-of-body experience - OBE lub OOBE, doświadczenie poza ciałem) - wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego.Osoby uważające, że doświadczyły OBE, wedle swoich relacji mogły się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować się z innymi istotami inteligentnymi, podczas gdy ich ciała spoczywały we śnie lub głębokim relaksie. Poza siebie - Ceny już od 22,49 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 5 sklepach.

Oprawa: broszura ... Laureatka "Mara-Cassens-Preis 2017". Finalistka "Deutscher Buchpreis".

POWIĄZANE KSIĄŻKI