Metoda spotyka sztukę. Praktyka badań naukowych posługujących się sztuką

Metoda spotyka sztukę. Praktyka badań naukowych posługujących się sztuką - Patricia Leavy | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Patricia Leavy
WYMIAR
9,6 MB
NAZWA PLIKU
Metoda spotyka sztukę. Praktyka badań naukowych posługujących się sztuką.pdf
ISBN
8908131186482

OPIS

Książka uważana jest za pierwsze tak obszerne wprowadzenie do badań nad kulturą powiązanych z art-based methods. Metody te opierają się na założeniu, że sztuka może uczyć wtedy, kiedy nie mogą tego robić inne dziedziny lub gdy są one niewystarczające. Tytułowe sztuki to m.in.: poezja, muzyka, sztuki narracyjne, sztuki wizualne, performance, taniec, film. Połączenie edukacji ze sztuką i jej badaniami pozwala na stworzenie tzw. trzeciej przestrzeni badawczej, która daje możliwość głębszego zaangażowania, a także występowania w podwójnej roli artysty i badacza.Każdemu rozdziałowi omawiającemu metodę w odniesieniu do jednej ze sztuk towarzyszy komentarz napisany przez praktyka art-based research, stanowiący jej prezentację w działaniu.

Patricia Leavy. Oprawa miękka: ISBN: 978-83-798-2276-8: EAN: 9788379823055: Liczba stron: 448: ...

Produkt aktualnie niedostępny Książka uważana jest za pierwsze tak obszerne wprowadzenie do badań nad kulturą powiązanych z art-based methods. Metody te opierają się na założeniu, że sztuka może uczyć wtedy, kiedy nie mogą tego robić inne dziedziny lub gdy są one niewystarczające.

POWIĄZANE KSIĄŻKI