Hańba

Hańba - John Maxwell Coetzee | Wmfra.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
John Maxwell Coetzee
WYMIAR
9,97 MB
NAZWA PLIKU
Hańba.pdf
ISBN
5717114278894

OPIS

Natura i kultura, instynkt czy powściągliwość - dwa żywioły nieustannie walczą o rząd duszDavid Lurie, europejski intelektualista, nie zamierza trzymać na wodzy swoich namiętności, gdy na jego drodze staje kolejna atrakcyjna kobieta. Tym razem za romans ze studentką przyjdzie mu jednak słono zapłacić. Wykluczony z dystyngowanego uniwersyteckiego świata szuka schronienia na afrykańskiej prowincji, gdzie mieszka jego córka. Erupcja brutalnego biologizmu, której ofiarami staną się David i Lucy, zweryfikuje ich pogląd na świat i wyobrażenie o samych sobie. Oboje zhańbieni, na różny sposób spróbują poradzić sobie z traumą.Laureat Nagrody Nobla w swojej najsłynniejszej powieści bada kondycję współczesnego człowieka, a hańba - rozumiana bardzo szeroko - jest uniwersalną i gorzką cechą opisywanej przez niego rzeczywistości. Nie miejmy złudzeń - wszyscy jesteśmy nią okryci.J.M. Coetzee - południowoafrykański pisarz, laureat Nagrody Nobla (2003) i dwukrotny laureat Nagrody Bookera. Wybitny wizjoner literatury współczesnej, autor takich bestsellerowych arcydzieł jak Czekając na barbarzyńców, Wiek żelaza. Kontynuację Dzieciństwa Jezusa stanowią nominowane w 2016 roku do Nagrody Bookera Lata szkolne Jezusa.

W naszym słowniku szaradzisty dla hasła „hańba" znajduje się 26 definicji do krzyżówki. Jeżeli znasz inne znaczenia pasujące do hasła „hańba" możesz dodać je za pomocą formularza znajdującego się w zakładce Dodaj nowy.Pamiętaj, aby definicje były krótkie i trafne. Hańba (2008) Disgrace - John Malkovich w adaptacji najsłynniejszej powieści laureata nagrody Nobla J.

właścicieli bo oni dostaną postojowe. Przepisy są mętne i nie każdemu chce się przez nie przedzierać, ale tak ... Hańba totalna.

POWIĄZANE KSIĄŻKI