Dziewczyna w niebieskim płaszczu

Dziewczyna w niebieskim płaszczu - Monica Hesse | Wmfra.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Monica Hesse
WYMIAR
11,75 MB
NAZWA PLIKU
Dziewczyna w niebieskim płaszczu.pdf
ISBN
8901850469906

OPIS

Podmieniona tożsamość, utracona miłość i zdradzona przyjaźń. Wciągający thriller na tle wielkiej ZagładyOkupowana Holandia, rok 1943. 19-letnia Hanneke handluje towarami na czarnym rynku, choć sama woli nazywać siebie znalazcą. A znajduje różne rzeczy – dodatkowy zapas ziemniaków, mięsa, czekolady czy herbaty. Produkty, bez których na co dzień społeczeństwo musi sobie radzić. Kolejne zlecenie zaskakuje jednak samą Hanneke – jej zadaniem jest odnalezienie Mirjam, Żydówki, która pewnego dnia zniknęła z domu ukrywającej ją staruszki.Nastolatka zostaje wciągnięta w sieć tajemnic, które prowadzą ją do samego serca młodzieżowego ruchu oporu. Prawdziwe problemy zaczynają się jednak później – kiedy Hanneke odnajduje zaginioną i myśli, że jej misja się zakończyła – Żydówka ginie z rąk gestapowca. Wtedy na jaw wychodzi, że ciało zamordowanej to nie poszukiwana dziewczyna…Kto faktycznie ukrywał się u pani Janssen? I gdzie podziewa się Mirjam?Dziewczyna w błękitnym płaszczu została przetłumaczona na 12 języków i nagrodzona Edgarem w kategorii najlepsza młodzieżowa powieść kryminalna. Literatury poruszającej tematykę drugiej wojny światowej i ukrywania Żydów jest mnóstwo, jednak ten tytuł wyraźnie wyróżnia się zwłaszcza w nurcie young adult.

Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak ciekawej książki pod względem psychologii bohaterów - nie wszystkie decyzje są oczywiste i łatwe do przewidzenia. Dziewczyna w niebieskim płaszczu (Uszkodzona okładka) | Hesse Monica | Literackie. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Opis: Dziewczyna w niebieskim płaszczu - Hesse Monica.

19-letnia Hanneke handluje towarami na czarnym rynku, choć sama woli nazywać siebie znalazcą. ... Dziewczyna w błękitnym płaszczu została przetłumaczona na 12 języków i nagrodzona Edgarem w kategorii najlepsza młodzieżowa powieść kryminalna.

POWIĄZANE KSIĄŻKI