Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji

Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji - Konstanty Usenko | Wmfra.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej wmfra.org.

INFORMACJA

AUTOR
Konstanty Usenko
WYMIAR
12,79 MB
NAZWA PLIKU
Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji.pdf
ISBN
5992290875326

OPIS

Od egzystencjalnej garażowej nuty przez hip-hop aż po fotogeniczną i ironiczną „traszkulturę” – „Buszujący w barszczu” to mapa nowej rosyjskiej kontrkultury w plastikowo-szklanej erze oligarchicznego kapitalizmu.Autor bierze pod lupę współczesne zjawiska muzyczne, kładąc szczególny nacisk na osiedlowy rap i jego przesłanie. Opisuje, co stało się z dziedzictwem kultury punk i nowej fali czasów pierestrojki, która inspiruje dziś młode pokolenie artystów. Pokazuje barwną mozaikę nawiązań do tradycji awangardy początku XX wieku, radzieckiej fantastyki, „kosmicznej” analogowej elektroniki, syberyjskiego szamanizmu i szemranej „błatnej” kultury.Tęsknota za duchem radzieckiego humanizmu, frustracje mieszkańców bloków z wielkiej płyty, postironia nowej dresiarskiej mody, teoria korzeni i narodziny dyskursu feministycznego… Konstanty Usenko, wytrawny stalker z zakazanej Strefy i niestrudzony przewodnik, przedziera się przez gęstwiny Barszczu niczym przez rzeczywistość, w której żyją jego bohaterowie. Łodygi muzycznych i kulturowych mutantów są ze sobą mocno splątane.„Gdy Usenko pisze o muzyce, o Rosji, o przestrzeni poradzieckiej, to mogę tylko pić z zawiści wódkę za wódką, walić kreskę za kreską, kompulsywnie i łakomie czytać, co napisał, zachwycać się do łez i ryczeć z wściekłości, że nie ja to napisałem.” Ziemowit Szczerek

Buszujący w barszczu to mapa nowej rosyjskiej kontrkultury w plastikowo-szklanej erze oligarchicznego kapitalizmu. Szczegóły: Buszujący w barszczu - Usenko Konstanty. Tytuł: Buszujący w barszczu Podtytuł: Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji Autor: Usenko Konstanty Wydawnictwo: Czarne ISBN: 9788380497863 Języki: polski Rok wydania: 2018 Ilość stron: 400 Oprawa: Miękka Książka Buszujący w barszczu.

ISBN: 978-83-804-9786-3: EAN: 9788380497863: Liczba stron: 400: Cena ... Buszujący w barszczu : kontrkultura Rosji sto lat po rewolucji Autorzy : Usenko, Konstanty Temat : Kontrkultura Muzyka Rosja Publicystyka Rok wydania : 2018 Wydawca : Wołowiec : Wydawnictwo Czarne ISBN : 9788380497177 Opis fizyczny : 369, [3] strony : ilustracje ; 25 cm Przeglądasz: Strona główna /; BELETRYSTYKA POWIEŚCI OPOWIADANIA NOWELE /; Buszujący w barszczu. Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji; Ostatnia aktualizacja: 2021-02-16 05:12:31 Tytułów w bazie: 248813 Buszujący w barszczu - mobi, epub, Kontrkultura w Rosji sto lat po rewolucji - opis produktu: Od egzystencjalnej garażowej nuty przez hip-hop aż po fotogeniczną i ironiczną `traszkulturę`.

POWIĄZANE KSIĄŻKI